Oudste Bundesliga-speler Hasebe (40) stopt ermee
FRANKFURT (ANP) - De 40-jarige Makoto Hasebe heeft besloten na dit seizoen een einde te maken aan zijn voetbalcarrière, meldt zijn club Eintracht Frankfurt. De Japanse veteraan speelde tot nu toe bijna zevenhonderd wedstrijden in zijn loopbaan en is de oudste speler in de Bundesliga.
Hasebe begon zijn carrière 22 jaar geleden bij Urawa Red Diamonds in zijn geboorteland. Na periodes bij VfL Wolfsburg en 1. FC Nürnberg kwam hij in 2014 terecht in Frankfurt. Daar is hij geliefd onder supporters en medespelers en groeide hij uit tot een clubicoon. 'De haas' is inmiddels de oudste speler die ooit voor Eintracht heeft gespeeld, maar nog altijd een gewaardeerde kracht. Afgelopen weekend speelde hij nog 84 minuten op het middenveld tegen VfB Stuttgart.
Hasebe speelde 114 interlands voor Japan en kwam uit op drie WK's. Volgens de Duitse krant Bild gaat hij na dit seizoen bij Eintracht aan de slag als jeugdtrainer.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
19 uur geleden