Oudste Bundesliga-speler Hasebe (40) stopt ermee
FRANKFURT (ANP) - De 40-jarige Makoto Hasebe heeft besloten na dit seizoen een einde te maken aan zijn voetbalcarrière, meldt zijn club Eintracht Frankfurt. De Japanse veteraan speelde tot nu toe bijna zevenhonderd wedstrijden in zijn loopbaan en is de oudste speler in de Bundesliga.
Hasebe begon zijn carrière 22 jaar geleden bij Urawa Red Diamonds in zijn geboorteland. Na periodes bij VfL Wolfsburg en 1. FC Nürnberg kwam hij in 2014 terecht in Frankfurt. Daar is hij geliefd onder supporters en medespelers en groeide hij uit tot een clubicoon. 'De haas' is inmiddels de oudste speler die ooit voor Eintracht heeft gespeeld, maar nog altijd een gewaardeerde kracht. Afgelopen weekend speelde hij nog 84 minuten op het middenveld tegen VfB Stuttgart.
Hasebe speelde 114 interlands voor Japan en kwam uit op drie WK's. Volgens de Duitse krant Bild gaat hij na dit seizoen bij Eintracht aan de slag als jeugdtrainer.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
1 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
9 uur geleden