Oudste Bundesliga-speler Hasebe (40) stopt ermee
FRANKFURT (ANP) - De 40-jarige Makoto Hasebe heeft besloten na dit seizoen een einde te maken aan zijn voetbalcarrière, meldt zijn club Eintracht Frankfurt. De Japanse veteraan speelde tot nu toe bijna zevenhonderd wedstrijden in zijn loopbaan en is de oudste speler in de Bundesliga.
Hasebe begon zijn carrière 22 jaar geleden bij Urawa Red Diamonds in zijn geboorteland. Na periodes bij VfL Wolfsburg en 1. FC Nürnberg kwam hij in 2014 terecht in Frankfurt. Daar is hij geliefd onder supporters en medespelers en groeide hij uit tot een clubicoon. 'De haas' is inmiddels de oudste speler die ooit voor Eintracht heeft gespeeld, maar nog altijd een gewaardeerde kracht. Afgelopen weekend speelde hij nog 84 minuten op het middenveld tegen VfB Stuttgart.
Hasebe speelde 114 interlands voor Japan en kwam uit op drie WK's. Volgens de Duitse krant Bild gaat hij na dit seizoen bij Eintracht aan de slag als jeugdtrainer.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
14 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
15 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
18 uur geleden