Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oudste bank ter wereld doet bod op grotere Italiaanse rivaal

Oudste bank ter wereld doet bod op grotere Italiaanse rivaal

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Monte dei Paschi di Siena heeft een overnamebod uitgebracht op Mediobanca. De oudste bank ter wereld wil zijn grotere Italiaanse rivaal via een aandelenruil kopen voor 13,3 miljard euro. Met de overname wil Paschi een "nieuwe nationale kampioen creëren in de Italiaanse banksector".

Het overnamebod is een nieuwe stap in de fusiegolf binnen de Italiaanse bankensector, die in 2020 begon. Ook wordt het gezien als een reactie op het overnamebod dat UniCredit, de grootste bank van Italië, eind november vorig jaar uitbracht op zijn kleinere binnenlandse rivaal Banco BPM.

Monte dei Paschi, opgericht in 1472, balanceerde de afgelopen jaren zelf herhaaldelijk op de rand van de afgrond. In 2009 moest de bank voor het eerst worden gered nadat slechte leningen en derivatentransacties bijna tot een faillissement leidden. In 2017 moest de bank opnieuw met miljarden euro's staatssteun overeind worden gehouden. De Italiaanse overheid werd toen de grootste aandeelhouder van Paschi.

Meer samenvoegingen

De Italiaanse regering van premier Giorgia Meloni is echter voorstander van meer samenvoegingen in het bankenlandschap en probeert al langer het staatsbelang in Paschi af te bouwen. In november vorig jaar slaagde de overheid erin om de toekomst van Paschi veilig te stellen. Met hulp van enkele grote investeerders wist de regering de bank weer in private handen te brengen en Italiaans te houden.

Tot de nieuwe investeerders in Paschi behoren de miljardair Francesco Gaetano Caltagirone, eigenaar van de krant Messaggero, en de familie Del Vecchio, oprichters van Ray-Ban-maker EssilorLuxottica. Caltagirone en de erfgenamen van Del Vecchio bezitten ook grote belangen in Mediobanca. De Italiaanse staat heeft nog een belang van 11,7 procent in Paschi.

Delfin, de holdingmaatschappij van de familie Del Vecchio, heeft inmiddels zijn belang in Paschi uitgebreid tot 9,8 procent en is daarmee na de Italiaanse staat de grootste aandeelhouder. Bouwmagnaat Caltagirone heeft zijn belang opgeschroefd tot 5 procent en ook Banco BPM heeft een belang van 5 procent in Paschi. Deze aankopen werden gezien als een voorbode voor een samenvoeging van Paschi en Banco BPM. Die plannen werden echter gedwarsboomd door het bod van UniCredit op Banco BPM.

Meer uit Financieel

OM eist half miljoen boete van dochterbedrijven VolkerWessels

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een geldboete van 525.000 euro van twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels. De twee bedrijven zouden de toenmalige infrastructuurminister op Sint Maarten hebben omgekocht in de periode 2009 tot 2014, in ruil voor de gunning van de opdracht voor de bouw van een brug op het Caribische eiland.

9 minuten geleden
Geldboetes voor oud-managers VolkerWessels-dochters

ZWOLLE (ANP) - Twee oud-managers van dochterbedrijven van VolkerWessels hebben vorig jaar een strafbeschikking geaccepteerd van het Openbaar Ministerie (OM), in de vorm van geldboetes. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Zwolle tijdens de behandeling van een corruptiezaak die draait om de vermeende omkoping van een minister op Sint Maarten.

1 uur geleden
Merz: importheffingen Trump schadelijk voor VS en EU

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict rond Groenland zijn schadelijk voor zowel de Verenigde Staten als de Europese Unie. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz gezegd. Ook zorgen heffingen voor schade aan de transatlantische relaties, aldus Merz.

1 uur geleden
Economen verwachten beperkte impact extra heffing Trump op groei

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Economen verwachten dat de extra importheffing van 10 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, slechts een beperkte impact zal hebben op de economische groei van de eurozone. De economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de nieuwe heffing ongeveer 0,1 procentpunt van het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, zal afsnoepen.

2 uur geleden
Nederlandse export bloemen en planten zet groei voort

ZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

2 uur geleden
Zweedse minister van Financiën noemt importheffingen Trump absurd

STOCKHOLM (ANP) - De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland zijn "absurd" en een poging tot chantage waar de EU niet aan mag toegeven. Dat heeft de Zweedse minister van Financiën Elisabeth Svantesson gezegd. De importheffing van 10 procent geldt voor alle landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Zweden. Trump dreigt het eiland, dat tot Denemarken behoort, te annexeren.

3 uur geleden
Inflatie eurozone zakt onder ECB-doelstelling van 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december afgenomen tot 1,9 procent, meldt Eurostat. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee iets lager dan de 2 procent die het Europese statistiekbureau eerder deze maand bekendmaakte. De inflatie is daarmee voor het eerst sinds mei vorig jaar weer gezakt tot onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van 2 procent.

4 uur geleden