Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oudste Amerikaanse president Biden viert 82e verjaardag

Oudste Amerikaanse president Biden viert 82e verjaardag

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is woensdag 82 jaar geworden. Hij viert zijn verjaardag volgens nieuwssite The Hill met zijn familie. Biden keerde dinsdagavond laat terug uit Zuid-Amerika.

Biden heeft in het verleden grapjes gemaakt over zijn leeftijd. Hij deelde vorig jaar een verjaardagfoto van een taart die volstond met brandende kaarsen. "Kennelijk heb je op je 146e verjaardag geen plek meer voor kaarsjes", grapte hij op sociale media.

Biden is de oudste zittende president in de Amerikaanse geschiedenis, maar moet dat record mogelijk over enkele jaren inleveren. In januari treedt de 78-jarige Republikein Donald Trump aan. Als die zijn ambtstermijn uitzit, zou hij het record van Biden met enkele maanden verbreken.

Zware baan

De Democraat had volgend jaar eigenlijk verder gewild als president, maar tijdens de verkiezingscampagne ontstond steeds meer discussie over zijn leeftijd en geschiktheid voor de zware baan. Hij trok zich uiteindelijk terug als presidentskandidaat en sprak steun uit voor zijn vicepresident Kamala Harris. Die verloor vervolgens de verkiezingen.

De VS hebben al eerder leiders gehad die flink op leeftijd waren. Ronald Reagan verliet het Witte Huis toen hij 77 was. Hij maakte tijdens een verkiezingscampagne ooit de beroemde grap dat hij "de jeugd en het gebrek aan ervaring" van zijn rivaal Walter Mondale niet tegen hem zou gebruiken.

Meer uit Buitenland

Democraat Nithya Raman wordt burgemeester van Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - De Democraat Nithya Raman heeft Karen Bass verslagen in de strijd om het burgemeesterschap van Los Angeles. De eveneens Democratische Bass is sinds 2022 burgemeester van de na New York grootste Amerikaanse stad.

1 uur geleden
Californische gouverneur zet 548 doodstraffen om in levenslang

SACRAMENTO (ANP) - De Californische gouverneur Gavin Newsom heeft de doodstraffen van alle 548 gevangenen op 'death row' in die staat omgezet in levenslange gevangenisstraffen zonder uitzicht op voorwaardelijke vrijlating. Dat meldt zijn kantoor in een brief.

2 uur geleden
Israëlische parlementariërs willen dat Eisenkot gaat formeren

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het politieke blok van de Israëlische oppositiepoliticus Gadi Eisenkot heeft steun van een meerderheid in het parlement om te gaan onderhandelen over de formatie van een nieuwe regering. Donderdagavond trok een groep van ongeveer honderd betogers naar de residentie van de president om hem te vragen om Eisenkot opdracht te geven een regering te vormen, meldt de Israëlische nieuwssite Haaretz.

2 uur geleden
Der Spiegel: seksueel wangedrag Duitse krijgsmacht wijdverbreid

BERLIJN (ANP) - Een groot deel van ondervraagde Duitse militairen zegt te maken hebben gehad met seksueel wangedrag, meldt Der Spiegel. In veel gevallen waren daar ook leidinggevenden bij betrokken, maakt het Duitse opinieblad op uit een nog geheime enquête onder militairen in ruste en in actieve dienst.

4 uur geleden
Ministerie meldt 600.000 betogers Frankrijk, vakbond 1,6 miljoen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de protesten in Frankrijk zijn deze donderdag zo'n 600.000 mensen de straat op gegaan, schatte het ministerie van Binnenlandse Zaken aan het eind van de middag. De vakcentrale CGT sprak zelfs van 1,6 miljoen betogers. De protesten verlopen vooralsnog redelijk vreedzaam.

4 uur geleden
Belgische premier ziet noodbegroting als 'afschuwelijk falen'

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Voor de Belgische regering is het "een afschuwelijk falen" dat zij voor het tweede jaar op rij moet terugvallen op een noodbegroting. Dat zei premier Bart De Wever donderdag tijdens het vragenuurtje in het Belgische parlement.

4 uur geleden
Melania Trump: laat staakt-het-vuren Olesjky een voorbeeld zijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump hoopt dat het tijdelijke bestand in de Oekraïense stad Olesjky een vervolg krijgt. "Laten we Olesjky zien als een sprankje in een duistere wereld, in staat om licht te schijnen op het beste in de mens", zei ze tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis. Daarbij waren ook vertegenwoordigers uit Oekraïne en Rusland aanwezig. Die prezen haar inspanningen en zeiden ook blij te zijn met de zeldzame onderbreking van de gevechten.

4 uur geleden