Oudste Amerikaanse president Biden viert 82e verjaardag
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is woensdag 82 jaar geworden. Hij viert zijn verjaardag volgens nieuwssite The Hill met zijn familie. Biden keerde dinsdagavond laat terug uit Zuid-Amerika.
Biden heeft in het verleden grapjes gemaakt over zijn leeftijd. Hij deelde vorig jaar een verjaardagfoto van een taart die volstond met brandende kaarsen. "Kennelijk heb je op je 146e verjaardag geen plek meer voor kaarsjes", grapte hij op sociale media.
Biden is de oudste zittende president in de Amerikaanse geschiedenis, maar moet dat record mogelijk over enkele jaren inleveren. In januari treedt de 78-jarige Republikein Donald Trump aan. Als die zijn ambtstermijn uitzit, zou hij het record van Biden met enkele maanden verbreken.
Zware baan
De Democraat had volgend jaar eigenlijk verder gewild als president, maar tijdens de verkiezingscampagne ontstond steeds meer discussie over zijn leeftijd en geschiktheid voor de zware baan. Hij trok zich uiteindelijk terug als presidentskandidaat en sprak steun uit voor zijn vicepresident Kamala Harris. Die verloor vervolgens de verkiezingen.
De VS hebben al eerder leiders gehad die flink op leeftijd waren. Ronald Reagan verliet het Witte Huis toen hij 77 was. Hij maakte tijdens een verkiezingscampagne ooit de beroemde grap dat hij "de jeugd en het gebrek aan ervaring" van zijn rivaal Walter Mondale niet tegen hem zou gebruiken.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
5 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
10 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
13 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.
14 uur geleden