Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oudste Amerikaanse president Biden viert 82e verjaardag

Oudste Amerikaanse president Biden viert 82e verjaardag

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is woensdag 82 jaar geworden. Hij viert zijn verjaardag volgens nieuwssite The Hill met zijn familie. Biden keerde dinsdagavond laat terug uit Zuid-Amerika.

Biden heeft in het verleden grapjes gemaakt over zijn leeftijd. Hij deelde vorig jaar een verjaardagfoto van een taart die volstond met brandende kaarsen. "Kennelijk heb je op je 146e verjaardag geen plek meer voor kaarsjes", grapte hij op sociale media.

Biden is de oudste zittende president in de Amerikaanse geschiedenis, maar moet dat record mogelijk over enkele jaren inleveren. In januari treedt de 78-jarige Republikein Donald Trump aan. Als die zijn ambtstermijn uitzit, zou hij het record van Biden met enkele maanden verbreken.

Zware baan

De Democraat had volgend jaar eigenlijk verder gewild als president, maar tijdens de verkiezingscampagne ontstond steeds meer discussie over zijn leeftijd en geschiktheid voor de zware baan. Hij trok zich uiteindelijk terug als presidentskandidaat en sprak steun uit voor zijn vicepresident Kamala Harris. Die verloor vervolgens de verkiezingen.

De VS hebben al eerder leiders gehad die flink op leeftijd waren. Ronald Reagan verliet het Witte Huis toen hij 77 was. Hij maakte tijdens een verkiezingscampagne ooit de beroemde grap dat hij "de jeugd en het gebrek aan ervaring" van zijn rivaal Walter Mondale niet tegen hem zou gebruiken.

Meer uit Buitenland

Zelensky meldt achttien burgerdoden bij aanval op hulpinstelling

KYIV (ANP) - Bij aanvallen op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker achttien mensen om het leven gekomen. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Onder meer een school die werd gebruikt voor humanitaire doeleinden werd volgens Zelensky aangevallen. Vijf mensen zijn daar gewond geraakt.

25 minuten geleden
Regering-Trump stapt naar hof om stembiljetten Californië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof verzocht de staat Californië tijdelijk te verbieden om de stembiljetten van 20.000 geregistreerde kiezers in die staat mee te tellen bij de komende Congresverkiezingen, de zogeheten midterms. Een federale rechter in San Francisco zette afgelopen week al een streep door de poging van de regering-Trump om de stemmen niet mee te tellen totdat geverifieerd is dat het gaat om Amerikaanse burgers.

58 minuten geleden
Iran noemt onderhandelingen met VS zeer intensief

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft de indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten zeer intensief genoemd. In een interview met het Iraanse staatspersbureau IRNA noemt hij daarbij ook Qatar en Pakistan "zeer actief betrokken" als bemiddelende partijen. Iran en de VS spreken elkaar niet direct, maar via de bemiddelende landen.

1 uur geleden
Koning stuurt aan op doorbraak begrotingscrisis België

BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip spreekt dinsdag, woensdag en donderdag met de partijvoorzitters van de vijf coalitiepartijen. Vrijdagochtend komt premier Bart De Wever opnieuw bij de koning. Dan moet het duidelijk worden of er nog hoop is op een begrotingsakkoord, of dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. De koning voelt niets voor nieuwe verkiezingen.

3 uur geleden
Wizz Air-vliegtuig wijkt om bomdreiging uit naar Boedapest

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Bij de doorzoeking van het toestel is niets gevonden, aldus Wizz Air tegen Britse media.

4 uur geleden
China spreekt steun aan Iran uit bij beschermen soevereiniteit

BEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.

4 uur geleden
Honderden verwelkomen Britse avonturier na tocht van 28 jaar

HULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.

4 uur geleden