Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouderwets druk bij tankstations na verlaging accijns

Ouderwets druk bij tankstations na verlaging accijns

HOOGEVEEN (ANP) - Door de verlaging van de accijnzen op brandstoffen is het "ouderwets druk" bij tankstations, maar uitzonderlijke situaties blijven uit, laat de Belangenvereniging Tankstations (BETA) weten namens zelfstandige pomphouders. "Het is qua drukte vergelijkbaar met hoe het was voor corona en de oorlog in Oekraïne", stelt voorzitter Ewout Klok van BETA.

Dat overdreven drukte is uitgebleven komt volgens Klok door het feit dat de accijnsverlaging tot het einde van het jaar duurt. "Als mensen het nu te druk vinden komen ze vanavond wel, of morgen. Er zit geen druk op." Daarnaast speelt het winterse weer mogelijk een rol. "Er zullen toch mensen zijn die vanwege sneeuw vandaag niet de weg op gaan." Bij Kloks eigen tankstation in Hoogeveen is de sneeuw inmiddels weer weggesmolten.

Ook bij Fieten, dat 48 tankstations heeft in met name het noorden en oosten van het land, merken ze ook dat het wel wat drukker is dan normaal en zeker ook drukker dan de afgelopen dagen toen veel mensen de accijnsverlaging afwachtten. "We kregen de afgelopen dagen al belletjes van boeren en ondernemers die zeker wilden weten dat er vandaag of morgen voldoende brandstof is. We zijn dus druk met bevoorraden en denken zelfs op zondag tankwagens te moeten laten rijden."

Voorraden

Ook Haan, dat 160 tankstations heeft, zorgde voor veel voorraden. "Onze tankwagens rijden af en aan, maar door het slechte weer wordt het wellicht iets minder druk dan we vooraf hadden voorzien." Bij TotalEnergies merken ze ook nog geen extreme drukte bij de tankstations.

De adviesprijs van benzine daalde ten opzichte van donderdag met 21 cent, wat meer is dan de accijnsverlaging van 17 cent. Dat komt omdat er normaal gesproken ook nog btw wordt gerekend bovenop de accijns en de olieprijs de afgelopen dagen ook daalde. Op enkele plaatsen kost benzine weer net onder de 2 euro per liter. Diesel, waarvan de adviesprijs gemiddeld 13,5 cent omlaag ging, is op meer plekken voor minder dan 2 euro per liter te krijgen. De adviesprijzen van respectievelijk 2,251 voor benzine en 2,159 euro voor diesel hoeven doorgaans alleen langs de snelweg te worden betaald.

Meer uit Financieel

DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

2 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

3 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

8 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

21 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

21 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

1 dag geleden