Oudervereniging: scholier moet kunnen herkansen na quarantaine
UTRECHT (ANP) - Scholieren die door het coronavirus thuis in quarantaine zitten, daardoor een toets missen en dus aangewezen zijn op de herkansing, moeten daarna de kans krijgen om die toets over te doen als ze een onvoldoende halen. De eerste poging hoort niet de laatste kans te zijn, zegt oudervereniging Ouders en Onderwijs.
Ouders en Onderwijs heeft de indruk dat negen op de tien scholen de bestaande afspraken daarover goed hebben geregeld. "Als dat niet zo is, moeten ze zich bij hun school melden. En wij kunnen ze daarbij helpen", zegt directeur Lobke Vlaming van de belangenvereniging. Volgens haar zou het niet eerlijk zijn als scholieren maar één kans krijgen op een toets. "Dan krijg je dat kinderen met klachten toch naar school komen, omdat ze bang zijn en herkansing te missen."
In de eerste twee schoolweken van het nieuwe kalenderjaar zijn al veel klassen naar huis gestuurd. Precieze aantallen heeft Ouders en Onderwijs niet, "maar we hebben wel de indruk dat het wijdverbreid is. Ouders worden op zondag gemaild dat ze de volgende dag thuisonderwijs moeten geven. Dat legt druk op de ouders, helemaal als zij een cruciaal beroep hebben of buiten de deur werken. Er is geen noodopvang."
Meerdere organisaties hebben opgeroepen om de quarantaineregels voor scholen te versoepelen. Ouders en Onderwijs houdt zich daarover op de vlakte. "We kunnen het erover eens zijn dat thuisonderwijs niet dezelfde kwaliteit heeft. Ouders zijn niet altijd in staat om echt goed te helpen en kinderen kunnen het niet alleen. Voor ouders en kinderen zou het het beste zijn om scholen zo veel mogelijk te openen. Maar alleen als het verantwoord kan. Als het ertoe leidt dat opa en oma doodziek worden, is het een ander verhaal."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
9 uur geleden