Ouders willen claim starten tegen overheid om uithuisplaatsingen
DEN HAAG (ANP) - Ouders willen een massaclaim starten tegen twee ministeries, meldpunt Veilig Thuis, de Raad voor de Kinderbescherming en jeugdzorginstellingen. Het beleid waardoor veel van hun kinderen onder toezicht werden gesteld of uit huis zijn geplaatst was onrechtmatig, vindt de stichting waarin meerdere ouders zich hebben verenigd.
Bij de uithuisplaatsingen en de ondertoezichtstellingen is de afgelopen dertig jaar onvoldoende onderzoek verricht, stellen de ouders van de Stichting Samenwerkingsverband van Ouders met Jeugdzorg. Ook was volgens de stichting het beleid de afgelopen jaren erop gericht om de zeggenschap en de rechtsbescherming van ouders "terug te brengen tot vrijwel nul".
De organisaties en de ministeries gingen daarmee in tegen de Nederlandse wet en internationale verdragen, zeggen de ouders. Gedupeerde kinderen en ouders kunnen zich aanmelden om mee te doen aan de massaclaim. Het is niet duidelijk hoeveel ouders zich daadwerkelijk zullen aanmelden. Volgens de stichting hebben vermoedelijk "ruim 100.000 kinderen en hun ouders schade geleden".
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao wordt het gelijkspel tegen Ecuador zaterdagavond (lokale tijd) uitgebreid gevierd. Een deel van de fans heeft zich verzameld in de uitgaanswijk Saliña, waar veel auto's toeterend rondrijden en mensen met vlaggen zwaaien.
15 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje iets na 02.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag beëindigd. De weerswaarschuwing was afgegeven voor de provincie Limburg vanwege de mogelijkheid op zware onweersbuien, hagel, regen en windstoten.
38 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft opnieuw code oranje afgegeven voor de provincie Limburg. Eerder op de dag waarschuwde het meteorologisch instituut al voor onder meer onweersbuien in het zuiden en zuidoosten van het land. In de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Gelderland geldt code geel wegens de kans op onweer.
6 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort heeft een noodverordening uitgevaardigd voor de komende dagen. Reden is de verwachting dat veel mensen de komende dagen de badplaats bezoeken vanwege het zomerweer en door een aantal evenementen.
13 uur geledenHOUSTON (ANP) - Ruim 15.000 mensen hebben zaterdag in Houston meegelopen in een optocht van supporters achter de Oranjebus aan naar het Houston Stadium, waar het Nederlands elftal op het WK om 19.00 uur tegen Zweden begint. Dat meldt een woordvoerder van de KNVB, op basis van cijfers van de lokale autoriteiten.
14 uur geledenTER APEL (ANP) - Zes mensen die vrijdagavond aankwamen in Ter Apel, onder wie twee kinderen, zijn volgens MiGreat door officiële instanties "aan hun lot overgelaten" tijdens het noodweer. "Gisteravond, tijdens onweersbuien die zo hevig waren dat ze de vaste overkappingen bijna wegbliezen, mensen buiten laten staan is onvoorstelbaar wreed. En gevaarlijk", aldus de hulporganisatie in een bericht op Instagram.
16 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Inwoners van Hoogeveen en omstreken krijgen zaterdag minder water uit de kraan. Door de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok, is een transportleiding beschadigd geraakt. Drinkwaterbedrijf WMD zegt dat het daardoor de helft van de gebruikelijke hoeveelheid grondwater krijgt.
18 uur geleden