Ouders willen claim starten tegen overheid om uithuisplaatsingen
DEN HAAG (ANP) - Ouders willen een massaclaim starten tegen twee ministeries, meldpunt Veilig Thuis, de Raad voor de Kinderbescherming en jeugdzorginstellingen. Het beleid waardoor veel van hun kinderen onder toezicht werden gesteld of uit huis zijn geplaatst was onrechtmatig, vindt de stichting waarin meerdere ouders zich hebben verenigd.
Bij de uithuisplaatsingen en de ondertoezichtstellingen is de afgelopen dertig jaar onvoldoende onderzoek verricht, stellen de ouders van de Stichting Samenwerkingsverband van Ouders met Jeugdzorg. Ook was volgens de stichting het beleid de afgelopen jaren erop gericht om de zeggenschap en de rechtsbescherming van ouders "terug te brengen tot vrijwel nul".
De organisaties en de ministeries gingen daarmee in tegen de Nederlandse wet en internationale verdragen, zeggen de ouders. Gedupeerde kinderen en ouders kunnen zich aanmelden om mee te doen aan de massaclaim. Het is niet duidelijk hoeveel ouders zich daadwerkelijk zullen aanmelden. Volgens de stichting hebben vermoedelijk "ruim 100.000 kinderen en hun ouders schade geleden".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, is uit Duitsland overgeleverd. Het Openbaar Ministerie meldt dat een 28-jarige man uit de Gelderse plaats op Nederlandse bodem is.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.
8 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.
9 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
11 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
11 uur geleden