Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouders willen claim starten tegen overheid om uithuisplaatsingen

Ouders willen claim starten tegen overheid om uithuisplaatsingen

DEN HAAG (ANP) - Ouders willen een massaclaim starten tegen twee ministeries, meldpunt Veilig Thuis, de Raad voor de Kinderbescherming en jeugdzorginstellingen. Het beleid waardoor veel van hun kinderen onder toezicht werden gesteld of uit huis zijn geplaatst was onrechtmatig, vindt de stichting waarin meerdere ouders zich hebben verenigd.

Bij de uithuisplaatsingen en de ondertoezichtstellingen is de afgelopen dertig jaar onvoldoende onderzoek verricht, stellen de ouders van de Stichting Samenwerkingsverband van Ouders met Jeugdzorg. Ook was volgens de stichting het beleid de afgelopen jaren erop gericht om de zeggenschap en de rechtsbescherming van ouders "terug te brengen tot vrijwel nul".

De organisaties en de ministeries gingen daarmee in tegen de Nederlandse wet en internationale verdragen, zeggen de ouders. Gedupeerde kinderen en ouders kunnen zich aanmelden om mee te doen aan de massaclaim. Het is niet duidelijk hoeveel ouders zich daadwerkelijk zullen aanmelden. Volgens de stichting hebben vermoedelijk "ruim 100.000 kinderen en hun ouders schade geleden".

Meer uit Binnenland

Helmonder vast voor woningbrand Eindhoven waarbij gewonde viel

HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.

8 minuten geleden
Schietpartij centrum Rotterdam, politie zoekt schutter en doelwit

ROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.

13 minuten geleden
Nederland werkt aan levering extra munitie voor F-16's Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.

15 minuten geleden
Het Hogeland stuurt COA waarschuwingsbrief over azc Uithuizen

UITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.

2 uur geleden
OM: 16-jarig slachtoffer moest naam Zoro kerven in eigen lichaam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 20-jarige Mohammed H. uit Purmerend ervan dat hij een 16-jarig meisje in Rotterdam heeft mishandeld door haar online onder druk te zetten en op te dragen zichzelf te snijden. Volgens het OM moest het slachtoffer tussen 30 april en 10 juli met een scherp voorwerp de naam Zoro in haar lichaam kerven, waardoor ze littekens opliep.

2 uur geleden
Bi+ Nederland: 442.000 bi+ mensen psychisch ongezond

AMSTERDAM (ANP) - Naar schatting voelen 442.000 bi+ mensen in Nederland zich psychisch ongezond. Dat stelt Bi+ Nederland op basis van een eigen omrekening van cijfers uit de nieuwe lhbtiqa+-monitor. Ook hebben bi+ mensen vaker dan homoseksuele en lesbische mensen in het afgelopen jaar een suïcidepoging gedaan.

2 uur geleden
Neerslag op komst, maar nog steeds lage afvoer in Maas en Rijn

DEN HAAG (ANP) - De kans op neerslag neemt de komende periode in Nederland en in stroomgebieden van de Maas en de Rijn toe, maar de afvoer van deze rivieren is op dit moment "onveranderd uitzonderlijk laag". Dat staat in de dinsdag bijgewerkte 'droogtemonitor' van Rijkswaterstaat. De lage afvoer van water heeft gevolgen voor scheepvaart, natuur en waterkwaliteit.

2 uur geleden