'Ouders voornamelijk positief over dichthouden basisscholen'
BERGEN OP ZOOM (ANP) - Ouders van kinderen op scholen van Lowys Porquin hebben voornamelijk positief gereageerd op het besluit van de organisatie om de scholen maandag niet te heropenen. Dat zei plaatsvervangend voorzitter van de onderwijsinstelling Els Kooijmans donderdagochtend op Radio 1.
"We hebben voornamelijk positieve reacties gekregen. Mensen hebben toch twijfels. Sommigen hadden twijfels hun kinderen naar school te sturen", aldus Kooijmans.
Woensdag maakte de organisatie in West-Brabant bekend maandag niet open te gaan ondanks dat het kabinet heeft besloten tot heropening van basisscholen. De instelling vindt heropening niet veilig onder meer wegens de onduidelijkheid over de opmars van de Britse, Braziliaanse en Zuid-Afrikaanse varianten van het coronavirus. Onder Lowys Porquin vallen ruim dertig basisscholen met in totaal ongeveer 6100 leerlingen.
Onderwijsinspectie
Kooijmans zegt dat het toegestaan is om dicht te blijven, met het oog op zorgen over de veiligheid. "Er is ook meegegeven aan de scholen dat die aspecten vooropstaan. Dat geen enkel schoolbestuur wordt gehouden aan het onmogelijke. Dus ja, die ruimte is er zeker gelaten. Wat niet kan, dat kan niet."
De scholengroep verwacht een bezoek te krijgen van de Onderwijsinspectie, maar denkt niet dat dit tot problemen leidt. "We hebben al heel goed contact met de inspectie", zei Kooijmans op Radio 1.
Lowys Porquin is van plan zeker dicht te blijven tot het begin van de Voorjaarsvakantie. Die begint in de zuidelijke regio op 15 februari. De bedoeling is om na die vakantie de scholen wel te openen.
Meer uit Binnenland
DINXPERLO (ANP) - Bij het blussen van de brand bij een afvalverwerker in het Gelderse Dinxperlo is in de nacht van maandag op dinsdag PFAS in het rioolwater terechtgekomen. Dat meldt de gemeente Aalten, waar het dorp onder valt. De brandweer heeft bluswater gebruikt uit de recreatieplas Het Blauwe Meer, waarvan in 2024 al bekend werd dat het besmet is met PFAS. Water uit dat meer is vermengd geraakt met het rioolwater.
4 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof van Sri Lanka heeft vijftien mannen tot 220 jaar celstraf veroordeeld. Zij waren direct betrokken bij de zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag in 2019. Hierbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wakker Dier heeft een kort geding aangespannen tegen NS over een geweigerde reclamecampagne. De dierenrechtenorganisatie wilde op stations posters laten ophangen met daarop een koe, een varken, een kip en de vraag: "Zullen we eens een dagje niet 650.000 dieren eten?" Daarmee vraagt Wakker Dier aandacht voor haar jaarlijkse initiatief Eet Geen Dierendag. NS Stations wil de oproep echter niet laten zien.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM) mag straks ook overnames en fusies van kleinere bedrijven gaan beoordelen. De Tweede Kamer stemde in met een wet die dat regelt, op initiatief van PRO-Kamerlid Julian Bushoff.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Siegfried Woldhek heeft voor de tweede keer de Inktspotprijs voor beste politieke spotprent van het jaar gewonnen. De illustrator krijgt de onderscheiding voor zijn tekening van de Russische president Vladimir Poetin, die zijn Amerikaanse collega Donald Trump bespeelt als een contrabas.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een aantal weken van regelmatige regenbuien, blijven de droogteproblemen in Nederland aanhouden. Komende week wordt weinig neerslag verwacht in Nederland en de rest van de stroomgebieden van de Rijn en de Maas, waarschuwt Rijkswaterstaat (RWS). "De effecten voor de scheepvaart, natuur en landbouw blijven merkbaar", is de boodschap van de dinsdag bijgewerkte droogtemonitor.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensje van Keulen schrijft het Boekenweekgeschenk 2027. Japke-d. Bouma is komend jaar de auteur van de thema-uitgave van de Boekenweek. Het thema van de 92e Boekenweek, die plaatsvindt van 10 tot en met 21 maart 2027, is Kijk ons nou. Dat maakte boekenkoepel CPNB dinsdag bekend. De organisatie van de Boekenweek koos naar eigen zeggen voor 2027 "een thema over menselijk gedrag en de vele spiegels die schrijvers de lezer voorhouden in hun werk."
11 uur geleden