Ouders veroordeeld tot 150 uur taakstraf voor mishandelen kinderen
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft donderdag werkstraffen van 150 uur opgelegd aan het echtpaar Henk (61) en Gerritdina (60) J. uit Ouddorp (Zuid-Holland) voor het jarenlang stelselmatig mishandelen van een aantal van hun kinderen. Zes van de acht kinderen deden aangifte tegen hun ouders. De rechtbank stelt dat een aantal verdenkingen verjaard zijn. De straf valt dan ook lager uit dan de 240 uur taakstraf die het Openbaar Ministerie had geëist.
Beide verdachten zeggen dat er binnen het gezin wel eens klappen zijn gevallen, maar stellen dat de beschuldiging van de mishandelingen voortkomt uit "een complot" dat de kinderen tegen hen zouden hebben gesmeed. Daar gaat de rechtbank niet in mee.
De rechtbank ziet in de verklaringen van de kinderen voldoende bewijs dat zij door hun ouders zwaar zijn mishandeld. Ze werden thuis vaak geslagen, onder meer met een kleerhanger. Uit de slachtofferverklaringen kwam naar voren dat de mishandelde kinderen in doodsangst hebben geleefd.
Geschorst als predikant
"Door hun handelen hebben de verdachten de lichamelijk en psychische integriteit van hun kinderen ernstig geschonden. Het is algemeen bekend dat een gewelddadige gezinssituatie op korte en lange termijn schadelijk kan zijn voor de geestelijke ontwikkeling van een kind en kan leiden tot psychische schade", oordeelt de rechtbank in het vonnis.
Henk J. was predikant bij de Hersteld Hervormde Kerk. Het landelijke kerkbestuur heeft hem vorig jaar geschorst als gevolg van de strafzaak tegen hem.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Geen enkele asielzoeker hoefde in de nacht van woensdag op donderdag noodgedwongen buiten te slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat zei burgemeester Jaap Velema van de gemeente Westerwolde donderdag in het radioprogramma Sven op 1. "Iedereen heeft de kans gehad om te gaan slapen op een locatie elders", zei hij.
8 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.
1 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In de opvang voor asielzoekers in het Groningse Ter Apel zijn woensdag bijna tachtig plekken vrijgekomen. Het is nog niet bekend of dit betekent dat opvangorgaan Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdag meer mensen kan toelaten op het terrein.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis verwacht ook donderdag en mogelijk de dagen erna hulp te moeten bieden bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. "Er is nog geen oplossing voor vanavond. We blijven hier zo lang als nodig", zegt een woordvoerder.
2 uur geleden