Ouders veroordeeld tot 150 uur taakstraf voor mishandelen kinderen
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft donderdag werkstraffen van 150 uur opgelegd aan het echtpaar Henk (61) en Gerritdina (60) J. uit Ouddorp (Zuid-Holland) voor het jarenlang stelselmatig mishandelen van een aantal van hun kinderen. Zes van de acht kinderen deden aangifte tegen hun ouders. De rechtbank stelt dat een aantal verdenkingen verjaard zijn. De straf valt dan ook lager uit dan de 240 uur taakstraf die het Openbaar Ministerie had geëist.
Beide verdachten zeggen dat er binnen het gezin wel eens klappen zijn gevallen, maar stellen dat de beschuldiging van de mishandelingen voortkomt uit "een complot" dat de kinderen tegen hen zouden hebben gesmeed. Daar gaat de rechtbank niet in mee.
De rechtbank ziet in de verklaringen van de kinderen voldoende bewijs dat zij door hun ouders zwaar zijn mishandeld. Ze werden thuis vaak geslagen, onder meer met een kleerhanger. Uit de slachtofferverklaringen kwam naar voren dat de mishandelde kinderen in doodsangst hebben geleefd.
Geschorst als predikant
"Door hun handelen hebben de verdachten de lichamelijk en psychische integriteit van hun kinderen ernstig geschonden. Het is algemeen bekend dat een gewelddadige gezinssituatie op korte en lange termijn schadelijk kan zijn voor de geestelijke ontwikkeling van een kind en kan leiden tot psychische schade", oordeelt de rechtbank in het vonnis.
Henk J. was predikant bij de Hersteld Hervormde Kerk. Het landelijke kerkbestuur heeft hem vorig jaar geschorst als gevolg van de strafzaak tegen hem.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
31 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in de jeugdzorg leggen maandag 2 maart in heel Nederland 24 uur het werk neer. Dat melden vakbonden FNV, CNV en FBZ. De werknemers verzamelen zich in Utrecht uit protest tegen de vastgelopen cao-onderhandelingen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe mag nog steeds geen wolven doden die in het park leven. De provincie Gelderland gaf daar vorig jaar april geen toestemming voor en de parkdirectie ging in beroep bij de rechter. Die oordeelt nu dat de Hoge Veluwe onder de huidige regels sowieso geen afschotvergunning kan krijgen en wijst het bezwaar daarom af. De Hoge Veluwe zegt wolven met name te willen kunnen afschieten om de kudde moeflons in het gebied te beschermen.
3 uur geleden