Ouders overleden baby Helvoirt twee weken langer vast
HELVOIRT (ANP) - De ouders van de overleden baby die maandag werd gevonden in een woning in Helvoirt blijven twee weken langer vast, meldt het Openbaar Ministerie. De 34-jarige moeder en de 39-jarige vader werden maandagavond aangehouden omdat ze mogelijk een rol hebben gespeeld bij de dood van het jongetje.
Het OM houdt er rekening mee dat het jongetje niet de noodzakelijke zorg kreeg die een baby nodig heeft. Dat komt volgens het OM door de omstandigheden waarin de baby werd aangetroffen. Verder meldt het OM dat de doodsoorzaak van het jongetje nog niet vaststaat en dat daar onderzoek naar wordt gedaan.
De baby werd nog gereanimeerd in de woning aan de Schoorstraat in het Brabantse dorp, maar overleed maandagmiddag alsnog.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De afweging om in eerste instantie het jaarlijkse concert waarmee het joodse feest Chanoeka wordt gevierd in het Concertgebouw te annuleren, was aan het Concertgebouw. Maar het is "niet fair" en "niet terecht" dat het Concertgebouw antisemitisme is verweten. Dat zei burgemeester Femke Halsema van Amsterdam vrijdag tegen de Amsterdamse zender AT5.
25 minuten geledenBELÉM (ANP) - Nederland en Brazilië willen nauwer met elkaar gaan samenwerken in de energietransitie. De twee landen hebben op de klimaattop in Belém een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken hun samenwerking te "versterken en te ontwikkelen". Het draait om thema's als waterstof, windenergie op zee, biobrandstoffen, het afvangen van CO2 en het produceren van duurzamere brandstoffen voor de lucht- en scheepvaart.
1 uur geledenZEERIJP (ANP) - Bij zijn bezoek aan het gebied in Groningen dat in de nacht van donderdag op vrijdag is getroffen door een aardbeving, verzekerde D66-leider Rob Jetten dat het weer openen van de gaskraan "absoluut niet aan de orde" en "onbespreekbaar" is. Een van zijn mogelijke coalitiepartners, namelijk JA21, pleit hier juist wel voor.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is betreurenswaardig maar niet heel verrassend dat de regering heeft besloten ook de komende tijd geen F-35-onderdelen aan Israël te leveren, vindt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). "Helaas gaat men wel voorbij aan het punt dat de F-35 een belangrijke rol speelt in de verdediging van Israël", zegt directeur Naomi Mestrum.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De kades, gemalen en bruggen rond het Groningse dorp Zeerijp hebben geen grote schade opgelopen door de aardbeving in de nacht van donderdag op vrijdag. Waterschap Noorderzijlvest heeft alle "risicovolle objecten" in een straal van 10 kilometer rond het epicentrum geïnspecteerd. Volgens een woordvoerster zijn daarbij geen schades ontdekt die "de werking van deze objecten in gevaar brengen". Dat geldt ook voor de dijken en constructies van waterschap Hunze en Aa's, dat een deel van Groningen als werkgebied heeft.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen zijn inmiddels 246 meldingen binnengekomen van mensen die schade hebben opgelopen door de aardbeving in de nacht van donderdag op vrijdag. Daarnaast belden tientallen mensen met de organisatie en deden zij melding van een zogenoemde Acuut Onveilige Situatie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland levert ook de komende tijd geen F-35-onderdelen aan Israël, schrijven demissionair staatssecretaris Aukje de Vries van Buitenlandse Handel en David van Weel van Buitenlandse Zaken (beiden VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Binnen zes maanden wordt een besluit genomen over het hervatten van de levering. De Hoge Raad oordeelde op 3 oktober dat Nederland de uit- en doorvoer van onderdelen van de jachtvliegtuigen naar Israël opnieuw moest beoordelen.
4 uur geleden