Ouders overleden baby Helvoirt twee weken langer vast
HELVOIRT (ANP) - De ouders van de overleden baby die maandag werd gevonden in een woning in Helvoirt blijven twee weken langer vast, meldt het Openbaar Ministerie. De 34-jarige moeder en de 39-jarige vader werden maandagavond aangehouden omdat ze mogelijk een rol hebben gespeeld bij de dood van het jongetje.
Het OM houdt er rekening mee dat het jongetje niet de noodzakelijke zorg kreeg die een baby nodig heeft. Dat komt volgens het OM door de omstandigheden waarin de baby werd aangetroffen. Verder meldt het OM dat de doodsoorzaak van het jongetje nog niet vaststaat en dat daar onderzoek naar wordt gedaan.
De baby werd nog gereanimeerd in de woning aan de Schoorstraat in het Brabantse dorp, maar overleed maandagmiddag alsnog.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ook de internationale treinen hebben last van het winterweer in Nederland. Treinen van Eurostar, de ICE en Eurocity Direct rijden de rest van de dag niet meer naar Amsterdam, laat een woordvoerder van de NS weten.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben in 2025 ruim 137.000 kilo verboden vuurwerk in beslag genomen, waarvan ruim 25.000 kilo in de laatste twee dagen van het jaar. Dat blijkt uit de Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in de regio Amsterdam en bij Schiphol komt voorzichtig weer op gang, meldt de NS. Eerder op de maandag waren de stations in dat gebied onbereikbaar door het winterse weer, maar nu rijden er weer enkele treinen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De sneeuw zorgt vooral in het midden van het land nog voor oponthoud op de weg. Volgens Rijkswaterstaat staat er tegen 14.00 uur nog zo'n 175 kilometer file.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land ligt het busvervoer ook de rest van de dag stil door sneeuw en gladheid op de weg. Zo rijden in de provincie Utrecht de hele dag geen bussen als gevolg van het winterse weer. Sinds 13.00 uur rijden er in de provincie ook geen trams meer. "De veiligheid van onze medewerkers en reizigers staat voorop", meldt U-OV, dat het openbaar vervoer in de regio verzorgt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS roept reizigers op zo mogelijk ruim voor de avondspits te reizen, omdat er rond 17.00 uur nieuwe "stevige sneeuwbuien" komen. De sneeuw valt op plekken verspreid over het land, en dus zal de hinder fors toenemen, aldus de vervoerder.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - Het is druk bij verwarmingsbedrijven vanwege het koude weer. Er komen veel extra storingsmeldingen binnen en monteurs hebben het drukker dan normaal, zegt brancheorganisatie Techniek Nederland. "Ze kunnen het nog goed aan. Mensen hoeven niet bang te zijn dat ze lang in de kou zitten."
2 uur geleden