Ouders misbruikte kinderen dinsdag niet naar rechtszaak oppassers
DEN BOSCH (ANP) - Ouders van de zeven kinderen met wie twee verdachte oppassers ontucht zouden hebben gepleegd, zijn waarschijnlijk niet zelf bij de rechtszaak aanwezig. De zaak, die vier dagen duurt, begint dinsdag bij de rechtbank in Den Bosch.
Volgens een woordvoerder van Namens de Familie, onderdeel van Slachtofferhulp Nederland, zullen het "vreselijke dagen" voor hen zijn. "Ze zitten er allemaal hetzelfde in. Waarschijnlijk zijn ze er niet bij, al kan dat altijd op het laatste moment nog veranderen of kunnen ze de zaak nog op afstand volgen."
De 54-jarige Nancy D. uit het Midden-Limburgse Herkenbosch bood zich in 2021 aan als oppas in de regio Eindhoven. Tijdens het oppassen, bij kindjes van 1 tot 6 jaar oud, pleegde ze ontucht, is de verdenking. Dat seksueel misbruik zou ook zijn opgenomen, terwijl haar 59-jarige partner Peter S. via de webcam meekeek. De zaak werd ontdekt toen de ouders van een 2-jarig meisje in juni 2021 beelden uit de kinderkamer zagen, waarop te zien was dat hun kind werd misbruikt. D. werd nog diezelfde avond opgepakt.
Oproep
De ouders van de misbruikte kinderen doen via Namens de Familie ook een oproep om terughoudend te zijn met het delen van gevoelige zaken. Hun woordvoerder: "Ze willen voorkomen dat er geruchten of wilde verhalen de ronde doen. De zaak is enorm ingrijpend."
De zitting in de zaak begint dinsdag. Die dag worden alle feiten besproken die zouden zijn voorgevallen. Donderdag komen de slachtoffers aan het woord. Zij zullen dit mogelijk alleen via hun advocaten doen of via Slachtofferhulp Nederland. Pas maandag 23 januari is het requisitoir in de zaak. Dan klinken ook de strafeisen. Daarna zullen de pleidooien volgen. De uitspraak staat gepland op 13 maart.
Nancy D. heeft bekend dat ze ontucht pleegde. Ook Peter S. heeft gezegd dat hij verantwoordelijk is voor het misbruik.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
44 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De systeemstoring die zorgt voor uitval van treinen van en naar Breda duurt nog steeds voort. Dat meldt de NS. De eerste verwachting van het spoorbedrijf was dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. De verwachte eindtijd is een aantal keer verlengd. Het probleem ligt bij ProRail, meldde de NS eerder.
6 uur geleden