Ouders Madeleine McCann zeggen geen doodsbrief te hebben
LONDEN/BRAUNSCHWEIG (ANP) - De ouders van de verdwenen peuter Madeleine McCann ontkennen dat ze een brief hebben gekregen van de Duitse justitie waarin wordt bevestigd dat hun kind niet meer in leven is. Britse media meldden dat dinsdag en voerden daarbij de leider van het onderzoek in Duitsland sprekend op.
In de brief werd volgens die berichten niet uitgelegd op basis waarvan die conclusie wordt getrokken. Openbaar aanklager Hans Christian Wolters in het Duitse Braunschweig bevestigde tegenover Duitse media dat er een brief was gestuurd maar ging niet in op de inhoud. Kate en Gerry McCann noemen de berichten in Britse kranten in een verklaring "vals".
De Duitse justitie maakte begin deze maand tot grote verrassing bekend dat zij een verdachte in de zaak McCann had opgepakt. Bij die gelegenheid meldde de Duitse justitie al dat ervan uit wordt gegaan dat het kind niet meer leeft.
Ontvoerd
De verdachte is de 43-jarige Duitser Christian Brückner. De zedendelinquent zou het meisje in 2007 hebben ontvoerd in Portugal, waar ze met haar ouders op vakantie was. De Duitser zou haar later hebben gedood. Brückner zit al in een Duitse gevangenis en zwijgt volgens zijn raadsman over de zaak McCann.
"We houden natuurlijk echt rekening met het feit dat het heel moeilijk is voor het gezin als we hun vertellen dat we aannemen dat Madeleine dood is", zegt Wolters in de Britse kranten. "Maar we kunnen niet zeggen waarom ze dood is. Het is belangrijker dat we succesvol zijn en dat we de boosdoener kunnen krijgen, in plaats van gewoon onze kaarten op tafel te leggen en hun te vertellen waarom we denken dat ze misschien dood is."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël en de zogenoemde Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump hebben een deelakkoord gesloten rond een vredesplan voor Gaza, melden de Vredesraad en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Netanyahu gaat het om een akkoord over werkgroepen die hun werk moeten doen "voordat er wederopbouw plaatsvindt in Gaza".
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische oppositiepartij Jabloko blijft uitgesloten van deelname aan de parlementsverkiezingen in september. Het hooggerechtshof heeft dat bepaald, nadat de anti-oorlogspartij een hoger beroep had aangespannen.
5 uur geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten ondervragen NAVO-bondgenoten inderdaad over hun steun voor Amerikaanse doelstellingen, zegt Finland. Ze hebben een vragenlijst gekregen over bijvoorbeeld Amerikaans optreden in het Midden-Oosten en het kopen van Amerikaanse wapens, op een moment dat de VS nadenken of en waar uit Europa ze beschermende troepen willen weghalen.
6 uur geledenCEUTA (ANP) - Spanje gaat 1500 tijdelijke opvangplekken voor migranten verzorgen in de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko, zegt migratieminister Elma Saiz volgens persbureau EFE. Eind juli staken daar tienduizenden mensen de grens over, van wie er nog 5000 tot 8000 zouden zijn achtergebleven. Zondag demonstreerden honderden van hen tegen de omstandigheden waarin zij nu leven.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen Oman "helemaal kapot bombarderen" als het land in de weg staat bij het conflict met Iran in de Straat van Hormuz. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump tegen tv-zender Fox News. Oman en Iran onderhandelen over een veilige doorgang in de belangrijke zeestraat.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het zogenoemde memorandum van overeenstemming met de Verenigde Staten "irrelevant" is sinds de Amerikanen het schonden. De deadline van zestig dagen voor verdere gesprekken die maandag afloopt, is daarmee ook niet van belang, zegt de woordvoerder volgens Al Jazeera.
8 uur geledenLE PORGE (ANP/AFP) - Inwoners van de Franse gemeente Le Porge hebben premier Sébastien Lecornu uitgejoeld om zijn aanpak van de natuurbranden in het gebied. Bij zijn aankomst in de getroffen regio hadden zich rond de tweehonderd mensen verzameld voor het gemeentehuis. Ze joelden, floten en riepen leuzen.
9 uur geleden