Ouders krijgen eigen bijdrage kinderopvang uiterlijk juli vergoed
DEN HAAG (ANP) - Ouders die de kinderopvang gewoon door blijven betalen, krijgen hun eigen bijdrage in de zomer al gecompenseerd. De vergoeding moet in juni, uiterlijk juli worden betaald, laten de ministeries van Sociale Zaken en Financiën weten.
Het ministerie had ouders van jonge kinderen gevraagd de kinderopvang te blijven betalen, ook nu alleen ouders met vitale beroepen hun kinderen naar de opvang mogen brengen. Zo blijven de organisaties overeind en kunnen de kinderen weer terugkeren naar hun vertrouwde plekje op de opvang als deze weer open mag. "Met deze mooie regeling ondersteunen we de kinderopvangsector en houden we deze belangrijke voorziening voor Nederland ook in deze moeilijke tijd op de been," zegt staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Toeslagen).
In ieder geval tot en met 28 april moeten de opvangorganisaties hun deuren voor de meeste ouders gesloten houden. Mocht het kabinet besluiten de maatregel te verlengen, dan gaat het om een groter bedrag dat de ouders krijgen. Dan kan het mogelijk ook wat langer duren.
Organisaties
Eerst leek het de "meest begaanbare weg" om die eigen bijdrage te compenseren via de organisaties. Staatssecretaris Tamara van Ark (Sociale Zaken) kondigde eerder deze week aan dat ouders en kinderopvangorganisaties de voorkeur geven aan het rechtstreeks betalen van de compensatie. Dat scheelt administratie voor opvangorganisaties en voorkomt een mogelijke inbreuk op de privacy van ouders.
De Sociale Verzekeringsbank keert het bedrag direct uit aan de 570.000 ouders om wie het gaat. De compensatie wordt berekend op basis van de gegevens die bekend zijn bij de Belastingdienst op 6 april. Omdat naar deze peildatum gekeken wordt, kan het bedrag hoger of lager zijn dan de daadwerkelijke bijdrage. Bij grote verschillen kunnen ouders een herziening aanvragen.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
8 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
11 uur geleden