Ouders Amerikaanse schoolschutter moeten gevangenis in
LANSING (ANP) - De ouders van een Amerikaanse schoolschutter moeten beiden de gevangenis in. Een rechter legde het paar uit Michigan tien tot vijftien jaar cel op voor onvrijwillige doodslag. Amerikaanse media spreken over een unieke zaak.
De toen 15-jarige zoon schoot in 2021 vier klasgenoten dood op een school in Oxford bij Detroit. Het proces draaide om de vraag of de daden van een ouder, wettelijk gezien, een oorzaak kunnen zijn voor de slachtoffers die het kind maakte. In dit geval gaven de ouders hun zoon een vuurwapen en negeerden ze zijn gewelddadige gedrag en smeekbedes voor hulp.
"De ouders deden niets", concludeerde de aanklager. De zoon kreeg eerder levenslang.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft Naftogaz-baas Serhi Koretsky aangesteld als nieuwe premier. Eerder deze week stapte Joelia Svyrydenko op als premier, op aangeven van president Volodymyr Zelensky die uit is op een cultuurverandering in zijn kabinet.
1 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is naar Fontainebleau gegaan om brandbestrijders te bedanken die de bosbrand daar blussen. Die brak zondag uit en heeft ruim 2000 hectare bos verwoest. De brand is inmiddels onder controle.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal dit weekend niet afreizen naar de VS, zo maakte zijn kantoor bekend. Netanyahu zou daar de uitvaart van de onlangs overleden conservatieve senator Lindsey Graham bijwonen, maar die is uitgesteld tot het eind van de maand.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Oekraïne is protest uitgebroken over het ontslag van minister van Defensie Mychajlo Fedorov. Die bevestigde woensdag op te stappen, nadat eerder in verschillende media werd gesuggereerd dat president Volodymyr Zelensky uit was op zijn ontslag. Eerder stapte ook premier Joelia Svyrydenko op, op aangeven van Zelensky.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse leger heeft bekendgemaakt dat het donderdag Amerikaanse militaire bases en faciliteiten in Koeweit en Bahrein heeft aangevallen met drones. De aanvallen waren een reactie op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het zoeken naar vermisten na het kapseizen en zinken van een toeristenboot in de Baai van San Francisco is stopgezet. Er zijn volgens de autoriteiten waarschijnlijk vier doden gevallen. Het bootongeluk was dinsdag niet ver van het eiland Alcatraz. Er werd een slachtoffer gevonden dat snel overleed, drie vermisten worden verondersteld dood te zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.
9 uur geleden