Ouders Amerikaanse schoolschutter moeten gevangenis in
LANSING (ANP) - De ouders van een Amerikaanse schoolschutter moeten beiden de gevangenis in. Een rechter legde het paar uit Michigan tien tot vijftien jaar cel op voor onvrijwillige doodslag. Amerikaanse media spreken over een unieke zaak.
De toen 15-jarige zoon schoot in 2021 vier klasgenoten dood op een school in Oxford bij Detroit. Het proces draaide om de vraag of de daden van een ouder, wettelijk gezien, een oorzaak kunnen zijn voor de slachtoffers die het kind maakte. In dit geval gaven de ouders hun zoon een vuurwapen en negeerden ze zijn gewelddadige gedrag en smeekbedes voor hulp.
"De ouders deden niets", concludeerde de aanklager. De zoon kreeg eerder levenslang.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
8 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australiƫ zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
11 uur geleden