Ouders Amerikaanse schoolschutter moeten gevangenis in
LANSING (ANP) - De ouders van een Amerikaanse schoolschutter moeten beiden de gevangenis in. Een rechter legde het paar uit Michigan tien tot vijftien jaar cel op voor onvrijwillige doodslag. Amerikaanse media spreken over een unieke zaak.
De toen 15-jarige zoon schoot in 2021 vier klasgenoten dood op een school in Oxford bij Detroit. Het proces draaide om de vraag of de daden van een ouder, wettelijk gezien, een oorzaak kunnen zijn voor de slachtoffers die het kind maakte. In dit geval gaven de ouders hun zoon een vuurwapen en negeerden ze zijn gewelddadige gedrag en smeekbedes voor hulp.
"De ouders deden niets", concludeerde de aanklager. De zoon kreeg eerder levenslang.
Meer uit Buitenland
LISSABON (ANP/AFP) - De Portugese politie heeft in Lissabon opgetreden tegen burgers die demonstreren tegen hoge kosten van huisvesting. Er zijn tientallen arrestaties verricht.
13 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtmacht gaat het Saudische luchtruim beschermen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Premier Andy Burnham heeft gevraagd om de missie.
14 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Door het oplaaien van de burgeroorlog in Jemen zijn meer dan 250.000 mensen ontheemd geraakt. De cijfers van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR hebben betrekking op de periode tussen 1 augustus en 17 oktober.
55 minuten geledenABYEI (ANP/RTR) - Zeker 73 mensen zijn omgekomen bij een drone-aanval op een markt in een grensgebied bij Soedan en Zuid-Soedan, zeggen de lokale autoriteiten. Die schrijven de aanval toe aan het Soedanese regeringsleger.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtbeelden van woningen in Duitsland mogen niet op Google Earth en Google Maps worden getoond als de eigenaar bezwaar maakt. Dat heeft een Duitse rechtbank besloten nadat een man uit Frankfurt het Amerikaanse techbedrijf had aangeklaagd.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere politieke groepen in het Europees Parlement vinden dat 'een hybride oorlog' niet langer een juiste term is voor de situatie in de Zwarte Zee. Dat zeiden ze in een debat met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, onder meer over vermoedelijke Russische drones die afgelopen weken Bulgaarse schepen geraakt hebben en drones die door Roemenië zijn neergehaald.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist dinsdag naar Oslo om deel te nemen aan gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de leiders van Noorwegen en Finland. De andere Amerikaanse gezant, Jared Kushner, sluit digitaal aan bij het overleg, aldus de Noorse regering.
3 uur geleden