Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouderenzorg ontevreden over zorgoverleg, maar blijft wel praten

Ouderenzorg ontevreden over zorgoverleg, maar blijft wel praten

UTRECHT (ANP) - De koepelorganisatie van de ouderenzorg, ActiZ, is niet tevreden over de gesprekken die het kabinet met de zorg voert over een nieuw akkoord. Daarin gaat het totaal niet over de arbeidsmarkt en de beloning van medewerkers, en daardoor levert het overleg te weinig op, klaagt de organisatie. Die blijft voorlopig wel meedoen aan de onderhandelingen.

ActiZ wijst erop dat "met hetzelfde aantal medewerkers steeds meer kwetsbare ouderen zorg moeten krijgen". De koepel wil dat de ouderenzorg nieuwe medewerkers aantrekt en dat de mensen die er nu werken behouden kunnen blijven. Daarom moet er ruimte komen om de salarissen te verhogen en moet er structureel geld komen voor stages en opleidingen, anders blijven ambities "hangen in goede bedoelingen", vindt ActiZ.

ActiZ is een van de twaalf zorgorganisaties die twee jaar geleden afspraken maakten met het ministerie van Volksgezondheid en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Dat Integraal Zorgakkoord moet ervoor zorgen dat minder mensen zorg nodig hebben en dat er wel genoeg zorg beschikbaar is. Dat moet onder meer worden bereikt door mensen gezonder te laten leven. Door vergrijzing zijn er in de komende jaren steeds meer mensen die een beroep op zorg moeten doen, terwijl er steeds minder werknemers zijn om die zorg te kunnen geven.

In de afgelopen maanden onderhandelden de partijen met elkaar over nieuwe, uitgebreidere afspraken. Uit woede over bezuinigingen op de zorg hebben de koepelorganisaties voor ziekenhuizen (NVZ), academische ziekenhuizen (NFU) en privéklinieken (ZKN) en de beroepsverenigingen voor medisch specialisten (FMS) en verpleegkundigen (V&VN) maandag echter besloten dat ze voorlopig niet meer meepraten. Eerder schortte de VNG haar deelname aan het overleg al op.

Meer uit Binnenland

Vier aanhoudingen bij pro-Israëlmanifestatie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.

3 uur geleden
Choreograaf Hans van Manen (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.

3 uur geleden
Amsterdams corps schorst leden na seksistisch gedicht

AMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.

4 uur geleden
Veel politie bij pro-Israëlmanifestatie op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam waar om 19.30 uur een pro-Israëlmanifestatie is begonnen, is veel politie aanwezig. Volgens een agent zijn er zo'n 2000 mensen aanwezig. Zij dragen Israëlische vlaggen bij zich en hebben zich om een podium verzameld waar onder meer SGP-leider Chris Stoffer en opperrabijn Binyomin Jacobs spreken. Veel aanwezigen hebben een Israëlische vlag bij zich.

4 uur geleden
Cornald Maas volgend jaar geen commentator tijdens songfestival

HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.

9 uur geleden
F-35's naar Lelystad, nog geen besluit over passagiersvluchten

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.

10 uur geleden
NS kampt met storing reisinformatie

UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.

11 uur geleden