Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouderenzorg ontevreden over zorgoverleg, maar blijft wel praten

Ouderenzorg ontevreden over zorgoverleg, maar blijft wel praten

UTRECHT (ANP) - De koepelorganisatie van de ouderenzorg, ActiZ, is niet tevreden over de gesprekken die het kabinet met de zorg voert over een nieuw akkoord. Daarin gaat het totaal niet over de arbeidsmarkt en de beloning van medewerkers, en daardoor levert het overleg te weinig op, klaagt de organisatie. Die blijft voorlopig wel meedoen aan de onderhandelingen.

ActiZ wijst erop dat "met hetzelfde aantal medewerkers steeds meer kwetsbare ouderen zorg moeten krijgen". De koepel wil dat de ouderenzorg nieuwe medewerkers aantrekt en dat de mensen die er nu werken behouden kunnen blijven. Daarom moet er ruimte komen om de salarissen te verhogen en moet er structureel geld komen voor stages en opleidingen, anders blijven ambities "hangen in goede bedoelingen", vindt ActiZ.

ActiZ is een van de twaalf zorgorganisaties die twee jaar geleden afspraken maakten met het ministerie van Volksgezondheid en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Dat Integraal Zorgakkoord moet ervoor zorgen dat minder mensen zorg nodig hebben en dat er wel genoeg zorg beschikbaar is. Dat moet onder meer worden bereikt door mensen gezonder te laten leven. Door vergrijzing zijn er in de komende jaren steeds meer mensen die een beroep op zorg moeten doen, terwijl er steeds minder werknemers zijn om die zorg te kunnen geven.

In de afgelopen maanden onderhandelden de partijen met elkaar over nieuwe, uitgebreidere afspraken. Uit woede over bezuinigingen op de zorg hebben de koepelorganisaties voor ziekenhuizen (NVZ), academische ziekenhuizen (NFU) en privéklinieken (ZKN) en de beroepsverenigingen voor medisch specialisten (FMS) en verpleegkundigen (V&VN) maandag echter besloten dat ze voorlopig niet meer meepraten. Eerder schortte de VNG haar deelname aan het overleg al op.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

5 uur geleden
Jetten: overwinning Magyar markeert nieuwe stap voor Hongarije

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.

5 uur geleden
Coalitie verheugd over geclaimde verkiezingsoverwinning Magyar

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.

5 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

7 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

7 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

8 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

12 uur geleden