Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouderenzorg ontevreden over zorgoverleg, maar blijft wel praten

Ouderenzorg ontevreden over zorgoverleg, maar blijft wel praten

UTRECHT (ANP) - De koepelorganisatie van de ouderenzorg, ActiZ, is niet tevreden over de gesprekken die het kabinet met de zorg voert over een nieuw akkoord. Daarin gaat het totaal niet over de arbeidsmarkt en de beloning van medewerkers, en daardoor levert het overleg te weinig op, klaagt de organisatie. Die blijft voorlopig wel meedoen aan de onderhandelingen.

ActiZ wijst erop dat "met hetzelfde aantal medewerkers steeds meer kwetsbare ouderen zorg moeten krijgen". De koepel wil dat de ouderenzorg nieuwe medewerkers aantrekt en dat de mensen die er nu werken behouden kunnen blijven. Daarom moet er ruimte komen om de salarissen te verhogen en moet er structureel geld komen voor stages en opleidingen, anders blijven ambities "hangen in goede bedoelingen", vindt ActiZ.

ActiZ is een van de twaalf zorgorganisaties die twee jaar geleden afspraken maakten met het ministerie van Volksgezondheid en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Dat Integraal Zorgakkoord moet ervoor zorgen dat minder mensen zorg nodig hebben en dat er wel genoeg zorg beschikbaar is. Dat moet onder meer worden bereikt door mensen gezonder te laten leven. Door vergrijzing zijn er in de komende jaren steeds meer mensen die een beroep op zorg moeten doen, terwijl er steeds minder werknemers zijn om die zorg te kunnen geven.

In de afgelopen maanden onderhandelden de partijen met elkaar over nieuwe, uitgebreidere afspraken. Uit woede over bezuinigingen op de zorg hebben de koepelorganisaties voor ziekenhuizen (NVZ), academische ziekenhuizen (NFU) en privéklinieken (ZKN) en de beroepsverenigingen voor medisch specialisten (FMS) en verpleegkundigen (V&VN) maandag echter besloten dat ze voorlopig niet meer meepraten. Eerder schortte de VNG haar deelname aan het overleg al op.

Meer uit Binnenland

Van Weel welwillend over Nederlandse militaire inzet Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar het inzetten van Nederlandse militairen op Groenland. Dat zegt demissionair buitenlandminister David van Weel op BNR Nieuwsradio. Het definitieve besluit volgt "voor het einde van de week," zegt de VVD'er. Het zou gaan om enkele militairen.

19 minuten geleden
Watersector maant nieuw kabinet tot actie voor genoeg drinkwater

DEN HAAG (ANP) - Drinkwaterbedrijven en waterschappen vragen het nieuwe kabinet dringend maatregelen te nemen, zodat Nederland over voldoende schoon drinkwater blijft beschikken. "Alle tien drinkwaterbedrijven moeten voor 2030 hun productiecapaciteit uitbreiden. Het is helemaal niet zeker dat dit lukt; zonder snelle actie ontstaan in steeds meer regio's knelpunten", schrijven ze samen in een manifest.

1 uur geleden
Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

15 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

15 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

16 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

16 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

17 uur geleden