Ouderenzorg ontevreden over zorgoverleg, maar blijft wel praten
UTRECHT (ANP) - De koepelorganisatie van de ouderenzorg, ActiZ, is niet tevreden over de gesprekken die het kabinet met de zorg voert over een nieuw akkoord. Daarin gaat het totaal niet over de arbeidsmarkt en de beloning van medewerkers, en daardoor levert het overleg te weinig op, klaagt de organisatie. Die blijft voorlopig wel meedoen aan de onderhandelingen.
ActiZ wijst erop dat "met hetzelfde aantal medewerkers steeds meer kwetsbare ouderen zorg moeten krijgen". De koepel wil dat de ouderenzorg nieuwe medewerkers aantrekt en dat de mensen die er nu werken behouden kunnen blijven. Daarom moet er ruimte komen om de salarissen te verhogen en moet er structureel geld komen voor stages en opleidingen, anders blijven ambities "hangen in goede bedoelingen", vindt ActiZ.
ActiZ is een van de twaalf zorgorganisaties die twee jaar geleden afspraken maakten met het ministerie van Volksgezondheid en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Dat Integraal Zorgakkoord moet ervoor zorgen dat minder mensen zorg nodig hebben en dat er wel genoeg zorg beschikbaar is. Dat moet onder meer worden bereikt door mensen gezonder te laten leven. Door vergrijzing zijn er in de komende jaren steeds meer mensen die een beroep op zorg moeten doen, terwijl er steeds minder werknemers zijn om die zorg te kunnen geven.
In de afgelopen maanden onderhandelden de partijen met elkaar over nieuwe, uitgebreidere afspraken. Uit woede over bezuinigingen op de zorg hebben de koepelorganisaties voor ziekenhuizen (NVZ), academische ziekenhuizen (NFU) en privéklinieken (ZKN) en de beroepsverenigingen voor medisch specialisten (FMS) en verpleegkundigen (V&VN) maandag echter besloten dat ze voorlopig niet meer meepraten. Eerder schortte de VNG haar deelname aan het overleg al op.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.
30 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.
4 uur geledenZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.
6 uur geledenKOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.
6 uur geleden