Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouderenzorg is honderden miljoenen kwijt aan energieprijzen

Ouderenzorg is honderden miljoenen kwijt aan energieprijzen

UTRECHT (ANP) - Verpleeghuizen, verzorgingshuizen en de thuiszorg zijn veel geld kwijt aan de hogere energieprijzen en andere kostenposten. Hun totale onkosten stijgen dit jaar daardoor met 477 miljoen euro, oftewel bijna 8 procent, en dan zijn bijvoorbeeld huurkosten nog niet eens meegerekend. Dat zegt branchevereniging ActiZ, dat inkooporganisatie Intrakoop onderzoek heeft laten doen.

ActiZ waarschuwt dat dit voor grote problemen kan zorgen: "het aantal zorgorganisaties dat verlies lijdt, kan verdubbelen van 91 naar 186."

Die financiële problemen hebben te maken met een limiet op de vergoeding voor "materiële kosten". Die vergoeding kan met 1,83 procent stijgen. Dit betekent concreet dat zorgorganisaties 175 miljoen euro aan hogere kosten in rekening kunnen brengen, maar dat de resterende 302 miljoen euro "niet gedekt is door de hogere tarieven".

Vaste contracten

Vooral de energiekosten stijgen. Die gaan gemiddeld met meer dan 24 procent omhoog. "Deze stijging is nog beperkt gebleven doordat veel zorgorganisaties in 2022 een vast contract hadden", aldus ActiZ. De vereniging zegt dat de prijzen tot 400 procent kunnen stijgen als de vaste contracten aflopen en zorgorganisaties een nieuw contract moeten tekenen.

Daarnaast heeft de thuiszorg last van krapte op de arbeidsmarkt. Die wordt erger doordat zorgmedewerkers uitvallen door toedoen van het coronavirus. Werkgevers moeten tijdelijke werknemers inhuren om de roosters rond te krijgen, en dat kost ze dit jaar 178 miljoen euro.

Meer uit Gezond

Plastisch chirurgen behandelden 93 vuurwerkslachtoffers

UTRECHT (ANP) - Plastisch chirurgen hebben rond de jaarwisseling 93 vuurwerkslachtoffers behandeld. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) spreekt van een forse stijging. Vorig jaar ging het om 62 patiënten.

1 dag geleden
Medicijntekorten in 2025 met ongeveer een derde gedaald

DEN HAAG (ANP) - Medicijntekorten zijn dit jaar aanzienlijk afgenomen. De tekorten zijn met ongeveer een derde gedaald vergeleken met 2024, signaleert adviesbureau in de zorg SiRM in een woensdag gepubliceerd rapport. Dat is opgesteld in opdracht van branchevereniging BG Pharma. Volgens de vereniging is er sprake van een keerpunt in de langdurige problemen met de beschikbaarheid van medicijnen.

4 dagen geleden
Onderzoek: nog veel onduidelijkheid over vergoedingen ggz in 2026

DEN HAAG (ANP) - Voor veel mensen die geestelijke gezondheidszorg nodig hebben, is nog onduidelijk of hun zorgverzekeraar die zorg in het nieuwe jaar vergoedt. De Consumentenbond meldt op basis van eigen onderzoek dat zes op de tien ggz-behandelaren nog geen contracten met de verzekeraars rond hebben. "Dat is net zoveel als eind 2024, terwijl de noodzaak dit jaar veel groter is", zegt de organisatie.

6 dagen geleden
Griepcijfers dalen weer, van epidemie geen sprake

UTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.

1 week geleden
Handchirurgen: verdubbeling van amputaties door illegaal vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar is het aantal jongeren dat een hand of arm is verloren door exploderend vuurwerk meer dan verdubbeld. Dat komt volgens de Nederlandse Vereniging voor Handchirurgie (NVvH) vooral door "de illegale Cobra".

1 week geleden
Arbodiensten: meeste ziekteverzuim in 2025 door stress en griep

UTRECHT (ANP) - Stressgerelateerde klachten en griepverschijnselen waren ook dit jaar de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim onder werknemers in Nederland. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Ze zeggen dat het verzuim onverminderd hoog bleef en dat er meer focus moet komen op preventie, bijvoorbeeld door snelle ondersteuning bij mentale en fysieke klachten.

2 weken geleden
Producent borstimplantaten niet aansprakelijk voor ziektes

AMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.

2 weken geleden