Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Ouderenuurtje in supermarkt slaat aan'

'Ouderenuurtje in supermarkt slaat aan'

AMSTERDAM (ANP) - Het ouderenuurtje in de supermarkt slaat aan bij Albert Heijn, is de eerste indruk bij de Zaanse supermarktketen. Een woordvoerder laat weten dat er voldoende behoefte lijkt te zijn. Albert Heijn hield maandag tussen 07.00 en 08.00 uur het eerste ouderenuurtje, waarbij klanten uit andere leeftijdsgroepen wordt gevraagd voorrang te verlenen aan 70-plussers.

"We krijgen vanuit het hele land positieve signalen van ouderen en managers", aldus een woordvoerder van Albert Heijn. "Veel oudere klanten bedanken medewerkers en leidinggevenden."

De ouderen vinden het prettig om voor de grote klantenstroom uit te kunnen gaan, vertelt de woordvoerder. "Behalve een kans op besmetting van mens op mens, is er ook een kans op besmetting via oppervlaktes. Omdat die mogelijk kleiner is als de supermarkt net negen uur dicht is geweest, vinden oudere klanten het een prettig idee dat ze dan hun boodschappen kunnen doen."

Albert Heijn monitort hoeveel gebruik er wordt gemaakt van het ouderenuurtje. Het beleid blijft van kracht tot nader order.

Afzonderlijke filialen van Jumbo begonnen vorige week al met een ouderenuurtje in de ochtend. Bij het filiaal in Bunschoten was dat een succes, liet de bedrijfsleider daar weten. Lidl werkt vanaf maandag met aparte ouderenkassa's en de supermarktketen Deen heeft de openingsuren verruimd om de klantenstroom te spreiden.

Meer uit Binnenland

Decorontwerper van iconische tv-shows en songfestival geridderd

DEN HAAG (ANP) - Roland de Groot, een van de bekendste decorontwerpers van Nederland, is donderdag benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Dit is een van de hoogste civiele onderscheidingen van Nederland. De 86-jarige ontwerper en artdirector kreeg de onderscheiding vanwege zijn "exceptionele bijdrage aan de Nederlandse en internationale televisie- en filmindustrie". Het erelintje werd uitgereikt door burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn, waar de ontwerper woont.

28 minuten geleden
Schouten maakt met abseilen van Euromast verkiezingsbelofte waar

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten is donderdagochtend van de Euromast abgeseild. Haar actie trok veel bekijks, zowel van het publiek als van de binnen- en buitenlandse media.

1 uur geleden
Daling aantal jongeren in gesloten instellingen zet door

UTRECHT (ANP) - Steeds minder jongeren verblijven in gesloten jeugdhulpinstellingen, al is een volledige sluiting van dit soort instellingen nog niet in zicht. Volgens de laatste cijfers van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) verbleven op 1 april van dit jaar nog 350 jongeren in de gesloten jeugdhulp. Dat zijn er 65 minder dan een jaar eerder, een afname van bijna 16 procent.

1 uur geleden
Maatregelen rond afsluiting Westerscheldetunnel tweemaal zo duur

MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland heeft niet 11, maar 22 miljoen euro nodig voor verkeersmaatregelen tijdens de afsluiting van de Westerscheldetunnel. De oostbuis van de 6,5 kilometer lange tunnel tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland gaat begin volgend jaar vier maanden dicht voor reparatie. De provincie legt aan beide kanten van het water tijdelijke parkeerplaatsen (P+R) aan, zet tientallen pendelbussen in en laat de Westerschelde Ferry extra varen.

1 uur geleden
Waterschappen inspecteren droge dijken: wel scheuren, geen gevaar

DEN HAAG (ANP) - Waterschappen houden hun dijken deze weken extra scherp in de gaten, omdat door de droogte scheuren of verzakkingen kunnen ontstaan. Uit een rondgang van het ANP langs waterschappen verspreid over het land blijkt dat er vooralsnog amper problemen zijn. Op sommige plekken zitten oppervlakkige scheuren, maar dijkwachten zien geen gevaarlijke situaties.

2 uur geleden
Politiemedewerker Den Haag ontslagen om schenden ambtsgeheim

DEN HAAG (ANP) - Een politiemedewerker van de eenheid Den Haag is ontslagen om het schenden van het ambtsgeheim en computervredebreuk. Dit meldt de politie donderdag.

2 uur geleden
Man doodgestoken vrouw Den Dolder doet aangifte tegen kliniek

DEN DOLDER (ANP) - De weduwnaar van de 76-jarige vrouw die begin vorig jaar werd doodgestoken in Den Dolder, doet aangifte tegen de psychiatrische zorginstelling Fivoor. Namens de Familie bevestigt donderdag een bericht hierover van AD Utrechts Nieuwsblad. De vrouw werd op 2 januari, op klaarlichte dag op straat, met zeventien messteken om het leven gebracht door Mert P. (29). Hij verbleef destijds gedwongen in de psychiatrische kliniek en was die dag met toestemming buiten. Woensdag legde de rechter P. acht jaar cel en tbs met dwangverpleging op voor de fatale steekpartij.

2 uur geleden