Ouderenbond ANBO wil coronamaatregelen terug
WOERDEN (ANP) - Ouderenbond ANBO vindt dat het kabinet zo snel mogelijk maatregelen moet nemen om het aantal coronabesmettingen terug te dringen. "Te denken valt aan het herinvoeren van de 1,5 meterregel of de mondkapjesplicht", aldus de organisatie.
Het aantal positieve coronatests stijgt in elke leeftijdsgroep, maar vooral onder ouderen. In de cijfers van vorige week meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) dat meer dan 1500 zeventigers positief waren getest, ruim 72 procent meer dan de week ervoor. Het aantal positieve tests onder tachtigers steeg met 76 procent en onder 90-plussers met 72 procent, terwijl het aantal nieuwe gevallen onder de hele bevolking met 'slechts' 44 procent toenam. Ook het aantal ziekenhuisopnames onder ouderen stijgt explosief, het is meer dan verdubbeld sinds begin oktober. En het aantal sterfgevallen door corona neemt onder ouderen ook toe. En dat terwijl negen op de tien ouderen zich hebben laten vaccineren tegen het coronavirus. "Een zorgelijke ontwikkeling", noemt de ANBO dat.
De ANBO wil ook dat het kabinet snel beslist of ouderen een extra prik tegen het coronavirus krijgen. Deze leeftijdsgroep was begin dit jaar als een van de eerste aan de beurt om de eerste en tweede prik te krijgen. "Als zo’n derde prik de afweer bij deze groep kan vergroten, moet daar niet mee worden gewacht."
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
18 minuten geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
9 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
18 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
22 uur geleden