Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouderenbond ANBO wil coronamaatregelen terug

Ouderenbond ANBO wil coronamaatregelen terug

WOERDEN (ANP) - Ouderenbond ANBO vindt dat het kabinet zo snel mogelijk maatregelen moet nemen om het aantal coronabesmettingen terug te dringen. "Te denken valt aan het herinvoeren van de 1,5 meterregel of de mondkapjesplicht", aldus de organisatie.

Het aantal positieve coronatests stijgt in elke leeftijdsgroep, maar vooral onder ouderen. In de cijfers van vorige week meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) dat meer dan 1500 zeventigers positief waren getest, ruim 72 procent meer dan de week ervoor. Het aantal positieve tests onder tachtigers steeg met 76 procent en onder 90-plussers met 72 procent, terwijl het aantal nieuwe gevallen onder de hele bevolking met 'slechts' 44 procent toenam. Ook het aantal ziekenhuisopnames onder ouderen stijgt explosief, het is meer dan verdubbeld sinds begin oktober. En het aantal sterfgevallen door corona neemt onder ouderen ook toe. En dat terwijl negen op de tien ouderen zich hebben laten vaccineren tegen het coronavirus. "Een zorgelijke ontwikkeling", noemt de ANBO dat.

De ANBO wil ook dat het kabinet snel beslist of ouderen een extra prik tegen het coronavirus krijgen. Deze leeftijdsgroep was begin dit jaar als een van de eerste aan de beurt om de eerste en tweede prik te krijgen. "Als zo’n derde prik de afweer bij deze groep kan vergroten, moet daar niet mee worden gewacht."

Meer uit Binnenland

NOS Jeugdjournaal wint Ere Zilveren Nipkowschijf

HILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.

21 minuten geleden
Opvarenden gaan van boord bij aangemeerde Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.

29 minuten geleden
Hondius meert aan op Tenerife vanwege harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.

1 uur geleden
Berendsen: geweld kolonisten Israël is onacceptabel

BRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 uur geleden
18 Amerikanen van Hondius aangekomen in quarantainecentra VS

OMAHA (ANP/AFP) - De achttien Amerikaanse opvarenden van de Hondius zijn aangekomen in quarantainecentra in de Verenigde Staten. Zij werden zondag geëvacueerd van het cruiseschip waar het hantavirus was uitgebroken.

1 uur geleden
Uitstel evacuatie Hondius door harde wind

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het aan wal brengen van de opvarenden van de m/v Hondius wordt al enige tijd uitgesteld vanwege plotselinge harde wind. Het Nederlandse cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus was, ligt sinds zondagochtend voor anker in de industriehaven van Granadilla in Tenerife.

1 uur geleden
Tata opnieuw beboet voor te hoge uitstoot schadelijke stoffen

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft opnieuw een boete gekregen voor een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied int bij het grote staalbedrijf in de IJmond een dwangsom van 3,25 miljoen euro, omdat vanuit de oude kooksgasfabriek 2 onder meer te hoge concentraties PAK's vrijkomen. Stoffen die onder deze noemer vallen, zijn kankerverwekkend.

2 uur geleden