'Ouderen laten zich niet blij maken met een dode mus'
DEN HAAG (ANP) - Ouderen "laten zich niet meteen blij maken met een dode mus", zegt ouderenbond ANBO in reactie op de kabinetsplannen voor het komende jaar. Uit de koopkrachtplaatjes blijkt weliswaar dat ouderen er iets op vooruit zullen gaan, maar de ANBO ziet tegelijkertijd veel bedreigingen voor hun financiële positie, zoals stijgende zorgpremies, huren en lokale lasten.
Directeur-bestuurder Liane den Haan denkt dat "het kleine beetje extra koopkracht" teniet kan worden gedaan door lastenstijgingen, "waardoor veel senioren alsnog in de min zullen komen".
KBO-PCOB legt in een eerste reactie juist de nadruk op de boodschap in de troonrede van koning Willem-Alexander om nu te investeren in alle generaties. Dat "biedt hoop voor jong en oud", aldus de christelijke seniorenorganisatie. Directeur Manon Vanderkaa hoopt dat het kabinet "evenwichtige keuzes" zal maken die recht doen aan alle generaties. "Voor werkend en niet werkend, mensen die vitaal zijn of juist kwetsbaar, jong en oud. Aan iedereen moet perspectief worden geboden. Juist omdat corona ons allemaal raakt."
Eerder deze week bleek al uit een peiling van de ANBO dat 71 procent van de senioren verwacht dat hun lasten zullen toenemen. ANBO-directeur Den Haan wijst erop dat "veel zaken nog niet zijn uitgewerkt". Ze noemt bijvoorbeeld de onzekerheid over pensioenen.
Positiever is de ANBO over de impuls die het kabinet aan de woningmarkt wil geven, onder meer door de zogeheten verhuurdersheffing te verlagen met 200 miljoen euro. Dat is een "stapje in de goede richting", al zou de ANBO de heffing liever in zijn geheel afgeschaft zien, zodat woningcorporaties meer geld overhouden om te investeren. Dat is hard nodig, vindt de bond: "De woningnood is hoog, de prijzen rijzen de pan uit en het is met name voor starters en ouderen bijna onmogelijk om een geschikte woning te vinden. Dat zorgt ervoor dat ouderen te lang in ongeschikte woningen blijven wonen en daardoor vaak meer zorg en ondersteuning nodig hebben."
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
18 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
8 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
16 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
18 uur geleden