Oudere werklozen behouden optie om langer uitkering te ontvangen
DEN HAAG (ANP) - Zestigers behouden de optie om een extra uitkering aan te vragen die voorkomt dat ze na een lange periode van werkloosheid in de bijstand belanden. Demissionair minister Karien van Gennip (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) wil de wet die dit regelt met vier jaar verlengen. De ministerraad heeft hiermee ingestemd. Het is nu aan de Tweede en Eerste Kamer om dit voorstel goed te keuren.
De Wet inkomensvoorziening oudere werklozen (IOW) moet voorkomen dat langdurig werkloze zestigers vlak voor hun pensioen in de bijstand komen en daarom geld moeten halen uit hun huis of spaarpot. Als de Tweede en Eerste Kamer instemmen met de wet, gaat deze met terugwerkende kracht per 1 januari 2024 in. In de tussentijd kunnen mensen de uitkering wel aanvragen. De wet is van toepassing op mensen die ouder waren dan 60 jaar en 4 maanden op het moment dat ze werkloos raakten.
Zestigers vinden vaak moeilijk een nieuwe baan nadat ze werkloos raken. De bewindsvrouw zegt samen met werkgevers en vakbonden te proberen hier verandering in te brengen. "Dat is belangrijk voor henzelf én voor onze samenleving."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet leeft mee met Groningen na de aardbeving van afgelopen nacht, schrijft demissionair premier Dick Schoof op X. "De schrik zit er goed in", schrijft hij over de aardbeving met een magnitude van 3.4.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand van Haersma Buma (CDA), tevens burgemeester van Leeuwarden, is na drie weken niet meer beschikbaar als informateur. "Een wethouder appte mij vandaag al dat hij mijn werkkamer had ingepikt", grapte hij op een persconferentie donderdag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Hans Wijers (D66) betreurt dat hij onlangs negatieve uitspraken deed over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. Hij noemde haar onder meer "een leugenaar" en zei dat hij had gehoopt op een grotere afstraffing van de VVD bij de verkiezingen. "Dat had ik niet moeten doen, dat is ongepast taalgebruik", zei hij donderdagavond tijdens zijn eerste persconferentie als informateur.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met de benoeming van Sybrand van Haersma Buma (CDA) en Hans Wijers (D66) tot informateurs. De twee zijn voorgedragen door partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) om de volgende stap te zetten in het formatieproces voor een nieuw kabinet.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees ziet "een groot risico" voor de persoonlijke verhoudingen als vier partijen zouden gaan praten over een mogelijke coalitie. Dat zegt hij in het debat over de verkiezingsuitslag. Hij verwacht dat de formatie dan juist alleen maar langer zou duren. "Daarom leek het mij niet verstandig om daarmee te beginnen."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-verkenner Wouter Koolmees heeft "rechtse partijen buitenspel gezet" in de formatie, door te adviseren dat D66 en het CDA eerst alleen met elkaar verder gaan praten. Dat vindt JA21-leider Joost Eerdmans. Hij vraagt zich hardop af of de rechtse kiezer zich serieus genomen voelt door deze keuze van Koolmees.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal waakt ervoor de komende weken te veel onderwerpen op de agenda van de kabinetsformatie te zetten. Hij wil de lijst "behapbaar houden", zei hij tijdens een Kamerdebat over de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen van twee weken geleden.
22 uur geleden