Oudere werklozen behouden optie om langer uitkering te ontvangen
DEN HAAG (ANP) - Zestigers behouden de optie om een extra uitkering aan te vragen die voorkomt dat ze na een lange periode van werkloosheid in de bijstand belanden. Demissionair minister Karien van Gennip (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) wil de wet die dit regelt met vier jaar verlengen. De ministerraad heeft hiermee ingestemd. Het is nu aan de Tweede en Eerste Kamer om dit voorstel goed te keuren.
De Wet inkomensvoorziening oudere werklozen (IOW) moet voorkomen dat langdurig werkloze zestigers vlak voor hun pensioen in de bijstand komen en daarom geld moeten halen uit hun huis of spaarpot. Als de Tweede en Eerste Kamer instemmen met de wet, gaat deze met terugwerkende kracht per 1 januari 2024 in. In de tussentijd kunnen mensen de uitkering wel aanvragen. De wet is van toepassing op mensen die ouder waren dan 60 jaar en 4 maanden op het moment dat ze werkloos raakten.
Zestigers vinden vaak moeilijk een nieuwe baan nadat ze werkloos raken. De bewindsvrouw zegt samen met werkgevers en vakbonden te proberen hier verandering in te brengen. "Dat is belangrijk voor henzelf én voor onze samenleving."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De overstap naar één landelijke doorstroomtoets voor alle basisschoolleerlingen in plaats van zes verschillende, kan niet worden gemaakt voor het schooljaar 2029-2030. Dat herhaalde demissionair staatssecretaris Koen Becking (VVD) donderdagavond in een Kamerdebat. Becking zei "bereid" te zijn om te kijken of dit sneller kan, maar gaf aan niet te weten hoe.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het eerste gesprek tussen informateur Rianne Letschert en de leiders van D66, CDA en VVD donderdag had een "goede sfeer". Dat vertelden Rob Jetten (D66) en Letschert na afloop van het onderhoud. De bijeenkomst was vooral bedoeld om kennis te maken met de nieuwe informateur en een agenda voor de komende dagen vast te stellen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne staat onder zware druk van de Verenigde Staten om tot een deal te komen met Rusland. De Amerikanen spraken daarover al met de Russen. Het is cruciaal dat er geen besluiten achter de rug om van Oekraïne worden genomen, laat demissionair premier Dick Schoof donderdag weten na een video-overleg met de Coalition of the Willing en president Volodymyr Zelensky van Oekraïne.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieminister Sophie Hermans ziet nu geen mogelijkheden om de gaswinning in Warffum te beëindigen. Dat zegt ze in een debat over Groningen. Deze week sprak de Kamer opnieuw de wens uit om de gaswinning bij het Groningse dorp te stoppen; daar geeft de VVD-minister nu geen vervolg aan. "Dat kán ik niet uitvoeren, omdat ik daarmee buiten de wet ga," zegt Hermans.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen het demissionaire kabinet speelt een hoog opgelopen conflict over mestregels en waterkwaliteit. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) heeft tevergeefs geprobeerd zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen om strengere mestregels in te voeren om de waterkwaliteit te verbeteren, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van de NOS.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.
16 uur geleden