
Oudejaarstradities in meer Biblebeltgemeenten op 30 december
DEN HAAG (ANP) - Verschillende gemeenten in de Biblebelt bieden de mogelijkheid om oudejaarstradities, zoals het ontsteken van een vreugdevuur of carbidschieten, op zaterdag 30 december te doen. Dit doen deze overwegend christelijke gemeenten voor mensen die hechten aan de zondagsrust. Oudejaarsdag valt dit jaar namelijk op een zondag.
De gemeente Staphorst maakte in oktober al bekend oudejaarstradities om deze reden alleen op zaterdag toe te staan. Zondag geldt een verbod. De gemeenten Ede, Nunspeet en Barneveld zijn soepeler, maar bieden wel de mogelijkheid om de tradities ook op zaterdag te kunnen doen.
In Ede mag carbidschieten op zaterdag 30 december tussen 10.00 uur en 18.00 uur. Zondag mag dit alleen in de middag, van 13.00 uur tot 18.00 uur, vanwege de Zondagswet. Die verbiedt het om op zondag voor 13.00 uur "openbare vermakelijkheden" te houden. "Zo kunnen de verschillende gemeenschappen in onze gemeente zelf de keuze maken wanneer zij oudejaarstradities vieren", aldus een gemeentewoordvoerster.
Barneveld en Nunspeet
Ook de gemeente Barneveld biedt de mogelijkheid voor carbidschieten op zaterdag. In die gemeente is dat toegestaan tussen 12.00 uur en 16.00 uur voor mensen van achttien jaar of ouder met een ontheffing.
De gemeente Nunspeet laat weten dat het vreugdevuur dit jaar op 30 december plaatsvindt. Dat heeft de gemeente "in overleg met de organisatoren" besloten. Reden voor de verplaatsing is de zondagsrust, bevestigt een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
VESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Afvalinzamelaars hebben na de Canal Parade ruim 84 ton afval opgehaald in het centrum van Amsterdam. Medewerkers van de gemeente zijn zaterdagavond begonnen met het opruimen van de stad en hebben volgens een woordvoerder van de gemeente de hele nacht doorgewerkt. De opruimactie verliep volgens hem goed. Vorig jaar werd meer afval opgehaald, toen ging het om zo'n 101 ton.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker duizend mensen liepen zondagmiddag een mars tegen femicide door de straten van Rotterdam. De stoet vertrok na een programma met sprekers rond 13.25 uur van het Schouwburgplein. Omstreeks 14.50 uur kwam de menigte daar weer aan.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Honderden mensen lopen zondagmiddag in een mars tegen femicide door Rotterdam, ziet een verslaggever van het ANP. De tocht is rond 13.25 uur gestart op het Schouwburgplein. Deelnemers hebben borden bij zich met daarop teksten als 'Niet alle mannen, maar altijd een man' en 'I got 99 problems and the patriarchy is all of them'.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft een man aangehouden die het podium op rende bij het sprekersprogramma rond de mars tegen femicide. De man trok de microfoon uit de handen van een nabestaande die op dat moment aan het spreken was en begon dingen te roepen, zag een verslaggever van het ANP.
17 uur geleden