Oude oorlogsbommen in Münster onschadelijk gemaakt
MÜNSTER (ANP) - In de Duitse stad Münster zijn zondag twee niet-ontplofte bommen uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt. De operatie ging gepaard met de evacuatie van 16.000 omwonenden, volgens burgemeester Markus Lewe een van de grootste evacuaties in de Duitse geschiedenis.
Op verschillende locaties waren schuilplaatsen ingericht en stonden zeecontainers gevuld met water neergezet, om bescherming te bieden tegen de eventuele drukgolven als de bommen zouden afgaan.
Na de ontmanteling zijn de bommen afgevoerd om ze elders te laten exploderen. Daarna duurde het nog even voor de bewoners weer terug naar huis konden. Eerst moest de brandweer alle versperringen weghalen.
Münster ligt ruim 70 kilometer ten oosten van Winterswijk.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
4 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
7 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geleden