Oude oorlogsbommen in Münster onschadelijk gemaakt
MÜNSTER (ANP) - In de Duitse stad Münster zijn zondag twee niet-ontplofte bommen uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt. De operatie ging gepaard met de evacuatie van 16.000 omwonenden, volgens burgemeester Markus Lewe een van de grootste evacuaties in de Duitse geschiedenis.
Op verschillende locaties waren schuilplaatsen ingericht en stonden zeecontainers gevuld met water neergezet, om bescherming te bieden tegen de eventuele drukgolven als de bommen zouden afgaan.
Na de ontmanteling zijn de bommen afgevoerd om ze elders te laten exploderen. Daarna duurde het nog even voor de bewoners weer terug naar huis konden. Eerst moest de brandweer alle versperringen weghalen.
Münster ligt ruim 70 kilometer ten oosten van Winterswijk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een Amerikaanse functionaris. Volgens de bron zou het onbemande toestel een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee zijn genaderd.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
43 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.
58 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de mensenrechten van oppositieleider Aleksej Navalny geschonden toen hij in 2021 werd gevangengenomen, zo oordeelt het hoogste Europese mensenrechtenhof. Volgens het hof werd de inmiddels overleden Navalny onderworpen aan een "onmenselijke behandeling" en was zijn gevangenneming onwettig.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft een 60-jarige lerares neergestoken in een middelbare school in het Franse Sanary-sur-Mer, aan de Middellandse Zee ten oosten van Marseille. De toestand van de docente is kritiek, melden de autoriteiten. Volgens de zender BFMTV is de leerling 14 jaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Peter Mandelson, de voormalige Britse ambassadeur voor de VS, stapt uit de Britse senaat. Dat meldt de BBC. De partijprominent stapte maandag al uit de Labour-fractie, nadat in de recentste vrijgave van de Epstein-files opnieuw aanwijzingen zaten die hem in opspraak brachten.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Russische luchtaanvallen op energievoorzieningen in Oekraïne ontgaan de Verenigde Staten niet, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zullen dit onderkennen als een aanval op onschuldige burgers", zei Rutte op bezoek bij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die gaat de Amerikaanse president Trump erop wijzen dat Rusland de met Trump afgesproken aanvalspauze heeft geschonden.
2 uur geleden