Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oude Kerk Delft denkt ontwerper afbeelding Piet Hein te weten

Oude Kerk Delft denkt ontwerper afbeelding Piet Hein te weten

DELFT (ANP) - De Oude Kerk in Delft denkt te weten wie de vorig jaar ontdekte grafschildering van Piet Hein (1577-1629) heeft bedacht. Het gaat om de Amsterdamse beeldhouwer Pieter de Keyser, die in dezelfde kerk ook het grafmonument van de zeevaarder maakte.

De muurschildering uit circa 1637 werd ontdekt tijdens de restauratie van het grafmonument. Uit onderzoek kwam naar voren dat de tekening opvallende overeenkomsten had met een voorstelling van graaf Willem Lodewijk van Nassau-Dillenburg, een neef van Willem van Oranje.

De schildering van de veroveraar van de Spaanse zilvervloot werd gevonden nadat een plaat met een tekst werd losgemaakt. Vermoedelijk was het bedoeld als tijdelijk gedenkteken totdat het grafmonument klaar was. Piet Hein is er knielend en biddend op te zien.

In eerste instantie werd gedacht dat Hendrick van Vliet mogelijk de schilder was. De Oude Kerk denkt nu dat medewerkers uit het atelier van De Keyser de schildering aanbrachten. De Oude Kerk laat weten dat de muurschildering nog enkele weken te zien is.

Meer uit Binnenland

Blikseminslag bij Concert at SEA zorgt voor technische problemen

BROUWERSDAM (ANP) - Door een blikseminslag bij het terrein van Concert at SEA zijn zaterdag aan het begin van de middag technische problemen ontstaan, meldt de organisatie. Bezoekers van Concert at SEA werden korte tijd van het terrein gehouden.

22 minuten geleden
Eichelsheim verwacht geen grote escalatie meer tussen Iran en VS

DEN HAAG (ANP) - De aanvallen die dit weekend hebben plaatsgevonden tussen Iran en de Verenigde Staten komen voor de Nederlandse Commandant der Strijdkrachten niet als een verrassing. "Het is niet onverwacht dat dit soort over en weer beschietingen gebeuren", zegt Onno Eichelsheim.

55 minuten geleden
Zaterdagavond code oranje in vier provincies vanwege zwaar onweer

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft zaterdagavond vanaf 20.00 uur code oranje afgekondigd in de provincies Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel vanwege zware onweersbuien. Volgens het weerinstituut kunnen de buien met grote hagelstenen van 2 tot 5 centimeter, zware windstoten en veel regen in korte tijd op meerdere plaatsen voor overlast en schade zorgen. De waarschuwing geldt in ieder geval tot 01.00 uur 's nachts.

3 uur geleden
Reddingsteam USAR in de nacht aangekomen in Venezuela

MARACAY (ANP) - Het reddingsteam van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) is vrijdag op zaterdagnacht geland in Venezuela om daar te helpen na de verwoestende aardbevingen van deze week. Het team landde om 01.30 uur Nederlandse tijd in Maracay in het noorden van het Zuid-Amerikaanse land.

3 uur geleden
Parkeergarage Rotterdam voorlopig dicht na brand

ROTTERDAM (ANP) - De parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid waar zaterdagochtend brand woedde, blijft voorlopig dicht. Dat meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente onderzoekt de constructie van de begane grond van de garage, omdat die mogelijk instabiel is geworden.

3 uur geleden
Eerste regionale superhittegolf sinds 2020

ELL (ANP) - Voor het eerst sinds 2020 is sprake van een regionale superhittegolf in Nederland, meldt Weeronline. De temperatuur kwam zaterdag rond 10.00 uur boven de 30 graden uit in het Limburgse Ell en daarmee werd aan de voorwaarde voor een superhittegolf voldaan.

4 uur geleden
Weeronline: nieuw junirecord voor warmste nacht vastgesteld

HOUTEN (ANP) - Voor de derde dag op rij is het landelijke junirecord voor de hoogste minimumtemperatuur verbroken, meldt Weeronline zaterdag. In Maastricht daalde de temperatuur gedurende het etmaal van vrijdag niet onder de 22,9 graden.

6 uur geleden