
Oud-zwemster Hillenius overleden aan spierziekte
NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-topzwemster Petra Hillenius is op 52-jarige leeftijd overleden. De voormalig specialiste op de schoolslag, die meedeed aan de Olympische Spelen van 1984 in Los Angeles, leed aan de spierziekte ALS. De zwembond KNZB bracht het overlijdensbericht maandag naar buiten.
Hillenius veroverde in haar actieve carrière twee Nederlandse titels op de 100 meter schoolslag (1982 en 1986) en deed mee aan EK's en WK's. Op de Spelen van Los Angeles zwom ze als 16-jarige de 100 meter en de 200 meter schoolslag. Ze kwam niet in de buurt van de medailles. Hillenius ontwierp zelf een badmuts; een groot model met gaten op de plek van de ogen, waar dan de zwembril overheen moest.
In 2014 trad ze toe tot het bestuur van de KNZB. Toen de spierziekte ALS zich bij haar openbaarde, moest ze noodgedwongen het bestuur verlaten. Ondanks haar ziekte zwom ze in september 2019 mee in de Amsterdam City Swim.
Meer uit Sport
ORLANDO (ANP) - Manchester City heeft zich met een overtuigende zege op Juventus (5-2) verzekerd van de groepswinst op het WK voor clubs. Oranje-international Teun Koopmeiners maakte in Orlando namens de Italianen de 1-1. Voor City-spits Erling Haaland (24) was de 3-1 bijzonder: het betekende zijn driehonderdste treffer op het hoogste niveau.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Menno Vloon heeft bij het EK atletiek voor landenteams het polsstokhoogspringen gewonnen. De 31-jarige Nederlander kwam bij zijn tweede poging voor het Koninklijk Paleis in Madrid als enige over 5,80 meter. Hij probeerde ook nog zijn persoonlijk record van 5,96 meter te verbeteren, maar slaagde daar niet in.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Keniaanse Faith Kipyegon is er niet in geslaagd de mijl als eerste vrouw onder de 4 minuten te lopen. Tijdens een speciaal opgezet evenement in Parijs kwam de drievoudig olympisch kampioene op de ruim 1600 meter niet verder dan 4.06,42. Dat is wel onder haar wereldrecord van 4.07,64, maar door de aanwezigheid van mannelijke tempomakers gaat die nieuwe tijd niet de boeken in.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zal de discussies over gendercriteria voor deelname aan de sport leiden. Dat heeft de nieuwe voorzitter Kirsty Coventry donderdag in Lausanne gezegd. Ze deed deze uitspraak vier jaar nadat het bestuursorgaan de sportbonden had aangespoord om kwesties zelf op onafhankelijke wijze te beoordelen.
17 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat kleine aanpassingen aan de Red Bull hem helpen aan een goed resultaat in de Grote Prijs van Oostenrijk. "Ik heb me altijd goed gevoeld hier. Er zijn altijd circuits die je beter liggen dan andere", zei Verstappen, die al vijf keer won op de Red Bull Ring, de thuisrace van zijn team.
19 uur geledenSANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de laatste vier bereikt op het grastoernooi van Mallorca. De als vierde geplaatste tennisser won in twee sets van de Canadees Gabriel Diallo: 6-4 6-4.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse wielrenner David Gaudu start niet in de Tour de France. De 28-jarige klassementsrenner heeft met zijn ploeg Groupama-FDJ besloten de Tour over te slaan, omdat zijn vorm niet goed genoeg is, zo heeft hij zelf gemeld aan het Franse persbureau AFP.
1 dag geleden