Oud-zwemcoach Verhaeren in sportief management wielerploeg Visma
DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft Jacco Verhaeren opgenomen in het nieuwe managementteam. De 55-jarige voormalige zwemcoach maakt vanaf 1 oktober deel uit van het sportief management bestaande uit vijf leden, onder leiding van directeur Richard Plugge.
Naast Verhaeren, die al betrokken was bij de wielerploeg, zal het sportief management bestaan uit Grischa Niermann, Mathieu Heijboer, Patrick Broe en Robbert de Groot. De vijf vervangen sportief directeur Merijn Zeeman, die na het seizoen naar voetbalclub AZ vertrekt.
"Verhaeren wordt coach van de coaches, trainer en sportinnovator", legt Visma - Lease a Bike uit op de website. "En daarnaast zal hij verbinder zijn tussen de mannenploeg en de vrouwenploeg, met speciale aandacht voor de persoonlijke ontwikkeling van alle atleten." Volgens de ploeg zal hij het team versterken "met zijn expertise als succesvol topcoach in de zwemsport en zijn outside-in blik op onze organisatie".
Plugge is blij met de samenstelling van het team. "Ik ben trots dat we deze exceptionele professionals aan boord hebben, die met hun expertise en kennis van de organisatiecultuur Team Visma - Lease a Bike verder kunnen versterken op het gebied van strategie, coaching, voeding, innovatie, scouting en talentontwikkeling", aldus de directeur.
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is fit genoeg om de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad te rijden. Het Formule 1-team van Mercedes plaatste een video op X waarop te zien is dat de jonge Italiaan is gearriveerd op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Antonelli sloeg donderdag nog de mediadag over omdat hij last had van een virusinfectie.
13 uur geleden