Oud-zenderbaas 3FM en dj's maken boek over moord op Fortuyn
HILVERSUM (ANP) - Oud-zenderbaas Paul van der Lugt van 3FM schrijft een boek over 6 mei 2002, de dag dat politicus Pim Fortuyn werd doodgeschoten bij de studio van 3FM in Hilversum. In het boek, dat De Laatste Dag heet, reconstrueert Van der Lugt de hele dag door de ogen van dj's en andere medewerkers van 3FM, meldt hij dinsdag.
Voor de reconstructie sprak de oud-zenderbaas met dertig betrokkenen die in mei 2002 werkzaam waren bij de zender. De lancering van het boek gaat ook gepaard met een podcast waarin een deel van de gesprekken te horen zijn. Van der Lugt en uitgeverij Alfabet presenteren het boek op 28 april.
Fortuyn werd negen dagen voor de Tweede Kamerverkiezingen doodgeschoten door activist Volkert van der Graaf. Dit gebeurde toen de politicus iets na 18.00 uur de radiostudio verliet waar hij was geïnterviewd door 3FM-dj Ruud de Wild.
Er wordt dit jaar op meerdere manieren stilgestaan bij de moord die twintig jaar geleden plaatsvond. Zo is vanaf eind maart bij AVROTROS ook de televisieserie Het Jaar van Fortuyn te zien, waarin de opkomst van de LPF-voorman en zijn politieke strijd met PvdA-lijsttrekker Ad Melkert worden belicht. De hoofdrollen in de serie worden gespeeld door Jeroen Spitzenberger, Ramsey Nasr en Fedja van Huêt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
10 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
18 uur geleden