
Oud-zeilkampioen Postma wordt coach bij olympische ploeg
DEN HAAG (ANP) - Oud-zeiler Pieter-Jan Postma keert als coach terug bij de olympische ploeg. De 41-jarige Fries gaat in de Ilca 7-ploeg Duko Bos en Niels Broekhuizen begeleiden, te beginnen op het EK van komende week in Italië. Bos en Broekhuizen zijn de grootste kanshebbers om zich in deze klasse namens Nederland te kwalificeren voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Frankrijk.
Postma deed zelf drie keer mee aan de Spelen, in 2008, 2012 en 2016. In Londen (2012) verspeelde de Finn-zeiler een kans op het goud. De Europees kampioen van 2016 eindigde na een enerverende medalrace net naast het podium, op de vierde plaats. Postma stopte begin 2019 met zeilen, kort nadat hij de interne strijd met Nicholas Heiner om een plek op de Spelen van Tokio had verloren.
De Fries, die op WK's een paar keer zilver pakte, volgde de afgelopen periode bij het Watersportverbond de versnelde coachopleiding. Postma gaat zijn kennis en ervaring nu inzetten bij de Ilca 7, voorheen bekend als de Laser-klasse. De Nederlandse mannenploeg in deze klasse, die onder leiding staat van de vaste coach Rodie van Mackelenbergh, telt een aantal ervaren zeilers en de nodige talenten. Postma begeleidt de 27-jarige zeilers Bos en Broekhuizen in ieder geval tijdens het EK en bij de wereldbeker een paar weken later in Mallorca.
Meer uit Sport
TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de laatste vier van het WTA 125-toernooi in het Italiaanse Tolentino bereikt. De Nederlandse tennisster won in twee sets van de Georgische Ekaterine Gorgodze: 6-0 6-1.
9 uur geledenSHENZHEN (ANP) - De Italiaanse tennissters hebben de finale van de Billie Jean King Cup bereikt. Italië versloeg in de halve finales in het Chinese Shenzhen Oekraïne met 2-1.
11 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol heeft op de WK atletiek in Tokio met bewondering naar Sydney McLaughlin-Levrone gekeken. "Ik zag met open mond de finale van de 400 meter", zei de tweevoudig wereldkampioene op de 400 meter horden over de race die de Amerikaanse won in 47,78 seconden, de tweede tijd ooit. "Heel bijzonder", aldus Bol over de atlete, die haar al twee keer van olympisch goud afhield.
13 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Individuele atleten uit Rusland en Belarus zijn volgend jaar onder voorwaarden welkom op de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina. Ze moeten zich wel hebben gekwalificeerd, meldt het Internationaal Olympisch Comité.
13 uur geledenTOKIO (ANP) - Sofie Dokter staat bij de WK atletiek in Tokio vierde na de eerste dag op de zevenkamp. De 22-jarige meerkampster uit Groningen heeft 3890 punten vergaard en staat er goed voor. Ze heeft 16 punten minder dan de Ierse Kate O'Connor (3906 punten), die tweede staat. De Amerikaanse Anna Hall leidt riant met 4154 punten. Emma Oosterwegel bezet de elfde plaats in de tussenstand na vier onderdelen met 3714 punten.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol won vier jaar na haar bronzen olympische medaille op de 400 meter horden in Tokio haar tweede wereldtitel op het onderdeel in hetzelfde stadion. "Ik heb daar wel bij stilgestaan, want ik had in de finale precies dezelfde baan. Toen was ik onbevangen en liep ik voor het eerst tegen de grote Amerikaanse atletes, nu heb ik zoveel meer ervaring en ook zoveel meer rust. Ik ben nog nooit zo rustig geweest op een toernooi", zei ze in de catacomben van het Japan National Stadium.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is "heel erg trots" op haar gouden medaille op de 400 meter horden op de WK atletiek. "De start van de race is altijd moeilijk voor mij, maar ik ken mijn sterke punten", zei Bol tijdens een flashinterview in Tokio. "We hebben heel hard gewerkt hiervoor en uiteindelijk was het een comfortabele overwinning."
15 uur geleden