Oud-winnares Osaka strandt in eerste ronde US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Naomi Osaka is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld. De tweevoudig winnares van het Amerikaanse grandslamtoernooi verloor in New York in twee sets van de Amerikaanse Danielle Collins: 7-6 (5) 6-3.
De 28-jarige Collins was dit jaar finaliste van de Australian Open, waar ze de eindstrijd verloor van de inmiddels gestopte Ashleigh Barty. Osaka, voormalig nummer 1 van de wereld, won de US Open in 2018 en 2020, maar kende dit jaar een moeizame aanloop. In Toronto gaf de 24-jarige Japanse op vanwege rugklachten, in Cincinnati verloor ze ook in de eerste ronde.
Osaka begon nog goed en nam een 3-0 voorsprong in de eerste set. Collins knokte zich echter terug en was de beste in de tiebreak. In de tweede set kwam de Amerikaanse op 5-3. Osaka kreeg nog twee breakkansen in de daaropvolgende game, maar Collins sloeg op haar eerste matchpoint meteen toe.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
19 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
23 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geleden