Oud-winnares Osaka strandt in eerste ronde US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Naomi Osaka is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld. De tweevoudig winnares van het Amerikaanse grandslamtoernooi verloor in New York in twee sets van de Amerikaanse Danielle Collins: 7-6 (5) 6-3.
De 28-jarige Collins was dit jaar finaliste van de Australian Open, waar ze de eindstrijd verloor van de inmiddels gestopte Ashleigh Barty. Osaka, voormalig nummer 1 van de wereld, won de US Open in 2018 en 2020, maar kende dit jaar een moeizame aanloop. In Toronto gaf de 24-jarige Japanse op vanwege rugklachten, in Cincinnati verloor ze ook in de eerste ronde.
Osaka begon nog goed en nam een 3-0 voorsprong in de eerste set. Collins knokte zich echter terug en was de beste in de tiebreak. In de tweede set kwam de Amerikaanse op 5-3. Osaka kreeg nog twee breakkansen in de daaropvolgende game, maar Collins sloeg op haar eerste matchpoint meteen toe.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
6 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
22 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 dagen geleden