Oud-winnaar Wawrinka terug in tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka doet in februari voor de zesde keer mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. De drievoudig grandslamwinnaar won het toernooi in 2015. "Oud-winnaars zien we graag terugkeren. Zeker als het om een speler gaat met de staat van dienst van Stan Wawrinka", zegt toernooidirecteur Richard Krajicek.
De 37-jarige Wawrinka heeft zijn beste jaren achter zich liggen. Hij won in 2014 de Australian Open, in 2015 Roland Garros en in 2016 de US Open. Door blessureleed zakte hij ver weg, maar dit jaar toonde hij in enkele toernooien weer zijn oude glans. "Stan heeft twee langere periodes gekend waarin blessures hem hinderden. In Basel bijvoorbeeld liet hij dit jaar zien weer op de weg terug te zijn, reden waarom we blij zijn dat hij er in februari bij is", aldus Krajicek.
Na de Canadees Felix Auger-Aliassime en de Rus Andrej Roeblev is de Zwitser de derde oud-winnaar die in actie komt in het toernooi, dat van 11 tot met 19 februari wordt gehouden in Ahoy.
Meer uit Sport
TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
5 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
16 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
23 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
2 dagen geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geleden