Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-winnaar Wawrinka direct uitgeschakeld op Australian Open

Oud-winnaar Wawrinka direct uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Voor tennisser Stan Wawrinka zit de Australian Open er al weer op. De 37-jarige Zwitser, die in 2014 in Melbourne zijn eerste grandslamtitel veroverde, moest het in de eerste ronde in vijf sets afleggen tegen Alex Molcan uit Slowakije: 6-7 (3) 6-3 1-6 7-6 (2) 6-4. Wawrinka kwam in de beslissende set nog wel terug van een vroege break achterstand, maar leverde daarna nog twee keer zijn servicebeurt in.

De partij duurde bijna 4,5 uur. Wawrinka is, mede vanwege de nodige blessures in de afgelopen jaren, uit de top 100 van de wereldranglijst gevallen. De routinier staat nu op de 139e plaats. Zijn laatste zege op een grandslamtoernooi dateert van twee jaar geleden in Melbourne. Vorig jaar werd Wawrinka op Roland Garros, Wimbledon en de US Open steeds in de eerste ronde uitgeschakeld. De drievoudig grandslamwinnaar en voormalig nummer 3 van de wereld ontbrak toen op de Australian Open.

Molcan treft in de tweede ronde de als zesde geplaatste Félix Auger-Aliassime. De 22-jarige Canadees rekende in vier sets af met zijn tien jaar oudere landgenoot Vasek Pospisil, die nog wel de eerste set met 6-1 won. Auger-Aliassime, zevende op de wereldranglijst, trok de partij daarna naar zich toe: 7-6 (4) 7-6 (3) 6-3.

Meer uit Sport

Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

1 uur geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

2 uur geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

4 uur geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

5 uur geleden
Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

12 uur geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

22 uur geleden
Tennisser Zverev begint ATP Finals met zege op Shelton

TURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).

23 uur geleden