Oud-winnaar Wawrinka al uitgeschakeld op tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Stan Wawrinka is in de openingsronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament blijven steken. De winnaar van 2015, die als achtste geplaatst was in Rotterdam, verloor met 6-4 7-5 van de Rus Karen Chatsjanov.
Wawrinka was in de tweede set bij een 5-4-voorsprong op 15-30 op de service van Chatsjanov twee punten verwijderd van een derde set. De Rus speelde echter drie sterke servicepunten, brak Wawrinka vervolgens en maakte het af met een overtuigende lovegame. De partij duurde anderhalf uur.
De 35-jarige Wawrinka, de nummer 20 van de wereld, was zes jaar geleden in de finale Tomas Berdych in drie sets de baas. Twee jaar geleden verloor hij de eindstrijd van Gaël Monfils.
Eerder op de dag plaatste ook Andrey Roeblev zich voor de tweede ronde. De als vierde geplaatste landgenoot van Chatsjanov was de Amerikaanse qualifier Marcos Giron met 7-6 (1) 6-3 de baas.
Woensdag komt de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev voor het eerst in actie.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
4 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
17 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
20 uur geleden