Oud-winnaar Thomas wil Tour de France rijden in afscheidsjaar
DEN HAAG (ANP) - De Britse wielrenner Geraint Thomas gaat in 2025 zijn laatste jaar in als prof. De 38-jarige Welshman hoopt dat hij nog een keer de Tour de France kan rijden, de wielerronde die hij in 2018 won. Dat zegt de renner van Ineos-Grenadiers in een video van zijn team die is gemaakt in een trainingskamp in Spanje.
Als Thomas komende zomer de Tour rijdt, wordt dat zijn veertiende. "Ik zou er graag nog een rijden. En daarna afscheid nemen in de Ronde van Groot-Brittannië", aldus de renner, die afgelopen jaar nog als derde eindigde in de Ronde van Italië.
In de voorjaarsklassiekers als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix zullen ze Thomas niet zien. "Die klassiekers zijn gewoon te hectisch. Je moet erop voorbereid zijn om te vallen en ik denk niet dat ik daar nog het lef voor heb."
Thomas won zijn carrière onder meer ook Parijs-Nice, de Ronde van Zwitserland, het Critérium du Dauphiné, de Ronde van Romandië en de E3 Classic van Harelbeke. In 2019 eindigde hij als tweede in de Tour.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
24 minuten geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
27 minuten geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
34 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
23 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden