Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-winnaar Thomas wil Tour de France rijden in afscheidsjaar

Oud-winnaar Thomas wil Tour de France rijden in afscheidsjaar

DEN HAAG (ANP) - De Britse wielrenner Geraint Thomas gaat in 2025 zijn laatste jaar in als prof. De 38-jarige Welshman hoopt dat hij nog een keer de Tour de France kan rijden, de wielerronde die hij in 2018 won. Dat zegt de renner van Ineos-Grenadiers in een video van zijn team die is gemaakt in een trainingskamp in Spanje.

Als Thomas komende zomer de Tour rijdt, wordt dat zijn veertiende. "Ik zou er graag nog een rijden. En daarna afscheid nemen in de Ronde van Groot-Brittannië", aldus de renner, die afgelopen jaar nog als derde eindigde in de Ronde van Italië.

In de voorjaarsklassiekers als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix zullen ze Thomas niet zien. "Die klassiekers zijn gewoon te hectisch. Je moet erop voorbereid zijn om te vallen en ik denk niet dat ik daar nog het lef voor heb."

Thomas won zijn carrière onder meer ook Parijs-Nice, de Ronde van Zwitserland, het Critérium du Dauphiné, de Ronde van Romandië en de E3 Classic van Harelbeke. In 2019 eindigde hij als tweede in de Tour.

Meer uit Sport

Poleposition voor Verstappen in kampioensrace Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit.

7 minuten geleden
Verstappen rijdt in stuiterende auto derde tijd in training

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.

3 uur geleden
Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

17 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

17 uur geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

18 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

18 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

20 uur geleden