Oud-winnaar Stacey moet terugkeer in Dakar Rally afzeggen
SON (ANP) - Hans Stacey heeft zijn terugkeer in de Dakar Rally moeten afzeggen. De 63-jarige Brabander, in 2007 winnaar van de laatste editie van Dakar op Afrikaans grondgebied, zou komende maand namens Team De Rooy in Saudi-Arabië zijn rentree maken als vervanger van de Argentijn Federico Villagra. Op advies van medisch specialisten ziet Stacey daar echter van af.
De truckers van De Rooy moeten voorafgaand aan de Dakar Rally een trainingsprogramma volgen, inclusief voortgangstesten. De recente test van Stacey leverde een 'afwijking' op ten opzichte van eerste tests, waarna hij door specialisten werd onderzocht in het ziekenhuis. De oorzaak van de afwijking is vooralsnog onduidelijk. Volgens het Brabantse team moet Stacey verder onderzocht worden en dat kan niet meer plaatsvinden voor de start van de Dakar Rally, op nieuwjaarsdag in Djedda. Vick Versteijnen neemt zijn plek over.
Stacey deed in 2015 voor het laatst mee aan de beroemde rally en won toen vier etappes door Zuid-Amerika, waarvan de laatste drie op rij. In 2006 en 2012 eindigde hij als tweede in het klassement bij de trucks.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geleden