Oud-winnaar Roeblev neemt deel aan tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Russische tennisser Andrej Roeblev neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Roeblev won de editie van 2021 en is de nummer 8 van de wereld. Hij is de zesde top-10 speler die zijn deelname heeft aangekondigd. De 52e editie van het toernooi in Ahoy wordt gehouden van 1 tot en met 9 februari.
"Met zes top-10 spelers, waarvan er drie het ABN AMRO Open al eens gewonnen hebben, is de strijd om de titel volledig open. Andrej is voor mij zeker een van de grote kanshebbers", zegt toernooidirecteur Richard Krajicek in een persbericht. "Hij kent het toernooi goed en zal ongetwijfeld graag in een vol Rotterdam Ahoy zijn succes van 2021 willen herhalen."
Het wordt de zevende keer dat Roeblev naar Rotterdam komt. Hij won de corona-editie zonder publiek door in de finale de Hongaar Marton Fucsovics te verslaan. Eerder werd al de komst van onder anderen de Italiaanse nummer 1 van de wereld Jannik Sinner, de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Rus Daniil Medvedev gemeld. Ook de Nederlanders Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp komen naar Ahoy.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
5 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden