Oud-winnaar Roeblev neemt deel aan tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Russische tennisser Andrej Roeblev neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Roeblev won de editie van 2021 en is de nummer 8 van de wereld. Hij is de zesde top-10 speler die zijn deelname heeft aangekondigd. De 52e editie van het toernooi in Ahoy wordt gehouden van 1 tot en met 9 februari.
"Met zes top-10 spelers, waarvan er drie het ABN AMRO Open al eens gewonnen hebben, is de strijd om de titel volledig open. Andrej is voor mij zeker een van de grote kanshebbers", zegt toernooidirecteur Richard Krajicek in een persbericht. "Hij kent het toernooi goed en zal ongetwijfeld graag in een vol Rotterdam Ahoy zijn succes van 2021 willen herhalen."
Het wordt de zevende keer dat Roeblev naar Rotterdam komt. Hij won de corona-editie zonder publiek door in de finale de Hongaar Marton Fucsovics te verslaan. Eerder werd al de komst van onder anderen de Italiaanse nummer 1 van de wereld Jannik Sinner, de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Rus Daniil Medvedev gemeld. Ook de Nederlanders Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp komen naar Ahoy.
Meer uit Sport
CAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
23 minuten geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
13 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
15 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
16 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
17 uur geleden