Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-winnaar Roeblev in openingsronde uitgeschakeld in Ahoy

Oud-winnaar Roeblev in openingsronde uitgeschakeld in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Andrej Roeblev is al in de openingsronde van het ABN AMRO Open uitgeschakeld. De Rus moest met 6-4 6-4 zijn meerdere erkennen in de Australiër Alex de Minaur.

De 25-jarige Roeblev was als tweede geplaatst in Rotterdam. De nummer 5 van de wereld won het toernooi in 2021. In de eindstrijd was hij twee jaar geleden te sterk voor de Hongaarse qualifier Márton Fucsovics.

De Minaur benutte na een uur en 21 minuten zijn eerste wedstrijdpunt door een fout van Roeblev. De winnaar gunde zijn opponent geen enkel breakpoint en plaatste in beide sets één break, twee keer op 1-1.

Koffietentjes

"Ik ben erg tevreden met mijn niveau en hoop dit vast te houden. Rotterdam is een geweldige stad en ik heb een aantal leuke coffeeshops gevonden in de buurt van het hotel", zei De Minaur na afloop, waarschijnlijk doelend op koffietentjes. Het publiek in Ahoy kon de humor van de uitspraak wel inzien.

In de tweede ronde neemt de nummer 25 van de wereld het op tegen de Amerikaan Maxime Cressy, die eerder Tim van Rijthoven uitschakelde.

Succesvol debuut

Eerder op de dag boekte de winnaar van de editie van 2015, Stan Wawrinka, wel een zege. De drievoudig grandslamwinnaar uit Zwitserland versloeg de Fransman Richard Gasquet met 6-3 6-3.

De als vierde geplaatste Holger Rune kende een succesvol debuut. De Deen, de nummer 9 van de wereld, was met 6-4 6-4 te sterk voor de Franse qualifier Constant Lestienne. De Bulgaar Grigor Dimitrov, die vijf jaar geleden in de finale verloor van Roger Federer, verraste de Pool Hubert Hurkacz in twee tiebreaks: 7-6 (4) 7-6 (5). Hurkacz was als vijfde geplaatst.

Het toernooi duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Vierde tijd Verstappen in tweede vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.

25 minuten geleden
Verstappen maakt indruk in eerste vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.

3 uur geleden
Grote gecombineerde tennistoernooien krijgen gelijk prijzengeld

SINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.

16 uur geleden
Ex-wereldkampioene Bronzini ploegleider Visma-Lease a Bike

DEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.

19 uur geleden
Griekspoor in eerste ronde China Open onderuit tegen Rus Roeblev

BEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.

21 uur geleden
Trap van honderd treden blikvanger EK veldrijden Zeddam

ZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.

21 uur geleden
Japanse tennisheld Nishikori neemt afscheid met nederlaag

TOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).

23 uur geleden