Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-winnaar Bernal keert volgend jaar terug in Tour de France

Oud-winnaar Bernal keert volgend jaar terug in Tour de France

BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Egan Bernal doet volgend jaar weer mee aan de Tour de France. De klimmer van Ineos Grenadiers, in 2019 winnaar van de Ronde van Frankrijk, sloeg de Tour dit jaar over. De 24-jarige Bernal reed wel de Giro en de Vuelta.

De Colombiaan schreef de Italiaanse etappekoers op zijn naam en won ook twee ritten. Bernal nam daarna een lange pauze, om te herstellen van onder meer rugklachten. In de Ronde van Spanje, gewonnen door de Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma, werd hij zesde.

"Onze voorbereidingen op volgend jaar zijn gericht op de Tour", zei Bernal tegen de website Mundo Ciclístico, bij een evenement in de Colombiaanse hoofdstad Bogotá. "We moeten terugkomen op de weg die we in 2019 hebben ingezet, maar waarvan we een beetje zijn afgedwaald." Bernal stapte vorig jaar af in de Tour vanwege fysieke problemen.

De Colombiaan bereidt zich momenteel in eigen land voor op het nieuwe seizoen. Hij gaat over een paar weken naar Spanje om te trainen. De Tour start op 1 juli in de Deense hoofdstad Kopenhagen. De Sloveen Tadej Pogacar won de laatste twee edities.

Meer uit Sport

Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

4 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

8 uur geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

10 uur geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

12 uur geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

13 uur geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

15 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

1 dag geleden