Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-winnaar Bernal keert terug in Tour de France

Oud-winnaar Bernal keert terug in Tour de France

BILBAO (ANP) - Oud-winnaar Egan Bernal keert terug in de Tour de France. Wielerploeg Ineos-Grenadiers heeft de Colombiaan opgenomen in de achtkoppige equipe voor de Ronde van Frankrijk, die zaterdag begint in de Spaanse stad Bilbao.

Bernal won de Tour in 2019. Begin 2022 raakte hij zwaargewond door een frontale botsing op een stilstaande bus en volgde een lange revalidatie. Dit seizoen liet hij zich alweer van voren zien. Hij eindigde deze maand als twaalfde in het Critérium du Dauphiné.

De Brit Tom Pidcock rijdt ook weer de Tour. De olympisch kampioen mountainbike maakte vorig jaar furore met winst in de etappe naar l'Alpe d'Huez. De Spanjaarden Jonathan Castroviejo, Omar Fraile en Carlos Rodríguez, de Pool Michal Kwiatkowski, de Colombiaan Daniel Martinez en de Brit Ben Turner zijn de andere renners in de Ineos-ploeg.

Vanwege het 25-jarige bestaan van Ineos maakte de ploeg een speciaal filmpje. Beroemde sporters als Formule 1-coureurs Lewis Hamilton en George Russell en marathonloper Eliud Kipchoge presenteerden de namen van de Tour-equipe.

Meer uit Sport

Telstar keert na zege op Willem II na 47 jaar terug in Eredivisie

TILBURG (ANP) - Telstar keert na 47 jaar afwezigheid terug in de Eredivisie. De Noord-Hollanders stelden promotie veilig door in de finale van de play-offs bij Willem II te winnen: 1-3. Het eerste duel eindigde drie dagen eerder in 2-2.

1 uur geleden
Atlete Dokter tweede op meerkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Sofie Dokter is bij de meerkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede geëindigd. De 22-jarige Nederlandse noteerde op vijf van de zeven onderdelen een persoonlijk record en kwam uit op 6576 punten. Daarmee voldeed ze ook aan de WK-limiet. De WK zijn in september in Tokio.

2 uur geleden
PSG 'veroordeelt ten zeerste' geweld na finale Champions League

PARIJS (ANP/BELGA) - Paris Saint-Germain "veroordeelt ten zeerste" het geweld in Parijs en op andere plaatsen in Frankrijk na de finale van de Champions League. "Deze Europese titel zou een moment van collectieve vreugde moeten zijn en niet van onrust en chaos", aldus de club, die met 5-0 van Internazionale won, in een verklaring.

2 uur geleden
Renners in Giro ontvangen zegen van paus

ROME (ANP/DPA) - Het wielerpeloton in de Giro d'Italia is zondag met een pauselijke zegen begonnen aan de 21e en laatste etappe met start en finish in Rome. Paus Leo XIV begroette de renners voor de start. "Wielrennen is zo belangrijk. Dank voor alles wat jullie doen. Ik hoop dat jullie altijd je rol als voorbeeld voor anderen in gedachten houden. Jullie zijn hier altijd welkom", sprak de paus.

2 uur geleden
Kooij wint slotetappe in door ploeggenoot Yates gewonnen Giro

ROME (ANP) - Olav Kooij heeft de 21e en laatste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was de tweede ritzege voor de Zuid-Hollander van Visma - Lease a Bike. Kooij hield in de massasprint de Australiër Kaden Groves en de Italiaan Matteo Moschetti achter zich.

2 uur geleden
Piastri wint GP Spanje, Verstappen na tijdstraf tiende

BARCELONA (ANP) - De Australiër Oscar Piastri heeft in de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 zijn vijfde zege van het seizoen geboekt. De coureur van McLaren was vanaf poleposition gestart en hield zijn Britse teamgenoot Lando Norris en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) achter zich. Titelverdediger Max Verstappen passeerde de finish als vijfde, maar werd door een tijdstraf van tien seconden slechts tiende.

4 uur geleden
Brits wielertalent Brennan wint ook Ronde van Noorwegen

STAVANGER (ANP) - De Britse wielrenner Matthew Brennan heeft de Ronde van Noorwegen gewonnen. Het grote talent van de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike boekte in de vierde en laatste etappe zijn tweede ritzege.

5 uur geleden