Oud-winnaar Bernal keert terug in Tour de France
BILBAO (ANP) - Oud-winnaar Egan Bernal keert terug in de Tour de France. Wielerploeg Ineos-Grenadiers heeft de Colombiaan opgenomen in de achtkoppige equipe voor de Ronde van Frankrijk, die zaterdag begint in de Spaanse stad Bilbao.
Bernal won de Tour in 2019. Begin 2022 raakte hij zwaargewond door een frontale botsing op een stilstaande bus en volgde een lange revalidatie. Dit seizoen liet hij zich alweer van voren zien. Hij eindigde deze maand als twaalfde in het Critérium du Dauphiné.
De Brit Tom Pidcock rijdt ook weer de Tour. De olympisch kampioen mountainbike maakte vorig jaar furore met winst in de etappe naar l'Alpe d'Huez. De Spanjaarden Jonathan Castroviejo, Omar Fraile en Carlos Rodríguez, de Pool Michal Kwiatkowski, de Colombiaan Daniel Martinez en de Brit Ben Turner zijn de andere renners in de Ineos-ploeg.
Vanwege het 25-jarige bestaan van Ineos maakte de ploeg een speciaal filmpje. Beroemde sporters als Formule 1-coureurs Lewis Hamilton en George Russell en marathonloper Eliud Kipchoge presenteerden de namen van de Tour-equipe.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
14 minuten geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
3 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
6 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 dag geleden