Oud-winnaar Bernal keert terug in Tour de France
BILBAO (ANP) - Oud-winnaar Egan Bernal keert terug in de Tour de France. Wielerploeg Ineos-Grenadiers heeft de Colombiaan opgenomen in de achtkoppige equipe voor de Ronde van Frankrijk, die zaterdag begint in de Spaanse stad Bilbao.
Bernal won de Tour in 2019. Begin 2022 raakte hij zwaargewond door een frontale botsing op een stilstaande bus en volgde een lange revalidatie. Dit seizoen liet hij zich alweer van voren zien. Hij eindigde deze maand als twaalfde in het Critérium du Dauphiné.
De Brit Tom Pidcock rijdt ook weer de Tour. De olympisch kampioen mountainbike maakte vorig jaar furore met winst in de etappe naar l'Alpe d'Huez. De Spanjaarden Jonathan Castroviejo, Omar Fraile en Carlos Rodríguez, de Pool Michal Kwiatkowski, de Colombiaan Daniel Martinez en de Brit Ben Turner zijn de andere renners in de Ineos-ploeg.
Vanwege het 25-jarige bestaan van Ineos maakte de ploeg een speciaal filmpje. Beroemde sporters als Formule 1-coureurs Lewis Hamilton en George Russell en marathonloper Eliud Kipchoge presenteerden de namen van de Tour-equipe.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
15 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden