Oud-wielrenner Lieuwe Westra (40) overleden
LEEUWARDEN (ANP) - Oud-profwielrenner Lieuwe Westra is op 40-jarige leeftijd overleden. Dat melden onder meer Omroep Friesland en auteur Thomas Sijtsma, die een biografie schreef over de Friese renner.
Westra werd in 2009 prof bij Vacansoleil. De voormalig stratenmaker won in zijn eerste jaar meteen een rit en het eindklassement in de Ronde van Picardië. In 2012 pakte hij zijn eerste zege in de WorldTour met een ritoverwinning in Parijs-Nice. Hij sloot de rittenkoers af als tweede achter de Brit Bradley Wiggins. In hetzelfde jaar pakte hij zijn eerste van twee nationale titels tijdrijden.
In 2014 won Westra ritten in de Ronde van Catalonië en het Critérium du Dauphiné en hielp hij Vincenzo Nibali aan de eindzege in de Tour de France.
Depressies
Westra was tien jaar beroepsrenner en had als bijnaam 'Het Beest', omdat hij vreselijk hard kon fietsen en afzien. In januari 2017 beëindigde hij vrij abrupt zijn carrière. Hij zou dat jaar uitkomen voor zijn nieuwe ploeg Wanty-Gobert. Westra gaf persoonlijke redenen op voor zijn besluit. In het najaar daarvoor had Westra bekend dat hij leed aan depressies, onder meer door een verbroken relatie terwijl hij ook twijfelde aan zijn bestaan als profrenner.
Sijtsma bracht het overlijden via een bericht op Twitter naar buiten. "Zaterdagmiddag is Lieuwe Westra (40) overleden. De voormalig wielrenner vocht de laatste jaren met zichzelf en verloor. Rust zacht, Beest."
In de biografie bekende Westra dat hij tijdens zijn carrière cortisonen gebruikte. "Ik spoot het in mijn eigen lijf om harder te fietsen, om prijzen te pakken, om complimenten in ontvangst te nemen", zegt Westra in het boek. "In mijn eerste profjaar werd mij duidelijk dat met alleen hard trainen er geen overwinningen werden behaald. Wilde je meedoen met de grote jongens, dan moest je de grenzen van het toelaatbare opzoeken.’’
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
18 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
20 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
22 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
22 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
22 uur geleden