Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-wethouder en ex-minister Asscher (PvdA) verkenner Amsterdam

Oud-wethouder en ex-minister Asscher (PvdA) verkenner Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig PvdA-leider, oud-vicepremier en ex-wethouder in Amsterdam Lodewijk Asscher gaat vanaf maandag in de hoofdstad kijken welke partijen samen een coalitie kunnen vormen. Hij is aangesteld als verkenner. PvdA-fractievoorzitter Marjolein Moorman heeft Asscher gevraagd.

In de hoofdstad zijn donderdagavond 95 procent van de stemmen geteld. De PvdA staat op 9 zetels, 1 meer dan de nummer twee GroenLinks, die nu op 8 uitkomt. In Amsterdam zijn 45 zetels in de gemeenteraad.

De PvdA laat donderdag weten nu het initiatief in de onderhandelingen voor een nieuwe coalitie te nemen. Moorman vindt Asscher de "ideale persoon" om die eerste verkenning te doen. Ze stelt in een persbericht dat hij de stad en de Amsterdamse politiek goed kent en dat hij veel bestuurlijke ervaring heeft. Volgens het bericht gaat hij begin volgende week met de burgemeester en met alle twaalf fracties praten. Voor volgende week donderdag zal hij daarover verslag uitbrengen, zo is het streven.

Asscher was van 2006-2012 wethouder in de hoofdstad. Hij was tussen 2012 en 2017 minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Begin vorig jaar vertrok hij als lijsttrekker van de PvdA wegens zijn rol in de toeslagenaffaire.

Twitter

Op Twitter noemt hij zichzelf "kwartiermaker, aanjager, verkenner". Juist deze week werd bekend dat hij aan de slag gaat als adviseur bij het Amsterdamse adviesbureau Van de Bunt Adviseurs. Dat bedrijf helpt organisaties onder meer op het gebied van strategie en management. Asscher zal zich bij het adviesbureau toeleggen op "complexe maatschappelijke vraagstukken" en hij wordt lid van de directie.

Asscher was al aan het werk als onafhankelijk deskundige en werd vorig jaar onder meer door de gemeente Heerlen aangetrokken om te helpen bij de aanpak van problemen en achterstanden in wijken.

Meer uit Binnenland

56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

40 minuten geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

41 minuten geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

43 minuten geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

7 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

9 uur geleden
Berendsen schakelt Defensie in voor repatriëring rond Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.

10 uur geleden
Kabinet zint op maatregelen, anders ontstaat cellentekort in 2026

DEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.

13 uur geleden