Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-werknemer klaagt Intel aan om ontslag na antisemitismeklacht

Oud-werknemer klaagt Intel aan om ontslag na antisemitismeklacht

NEW YORK (ANP/RTR) - Een voormalige werknemer van Intel heeft de chipmaker aangeklaagd om zijn ontslag. De Joodse man zegt zijn baan te hebben verloren na klachten over een leidinggevende die openlijk antisemitisme, Hamas en aanvallen op Israël zou hebben verheerlijkt.

De ontslagen Intel-werknemer, die de aanklacht anoniem indiende, zegt dat hij na twee maanden werk onder een nieuwe leidinggevende werd ontslagen. De formele reden was een bezuinigingsronde, maar volgens de voormalige militair van het Israëlische leger waren zijn klachten over de chef de echte reden.

Die in Egypte geboren manager retweette en likete op berichtenplatform X veelvuldig berichten die tegen Israël waren gericht en de dood van Israëliërs of Israëlische soldaten bejubelde, stelt de ontslagen werknemer. De leidinggevende zou ook hebben gezegd dat er "zo veel Israëlische werknemers voor ons bedrijf werken". De oud-militair zegt de leidinggevende daarop te hebben aangesproken.

Hij eist uitbetaling van misgelopen salaris en een schadevergoeding voor mensenrechtenschendingen. Naast Intel moeten ook de van antisemitisme beschuldigde manager en zijn leidinggevende zich verdedigen.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

6 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

7 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

7 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

8 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

11 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

11 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

11 uur geleden