Oud-wereldkampioene Van den Broek-Blaak blijft toch wielrenster
MECHELEN (ANP) - Chantal van den Broek-Blaak heeft haar plan om na de voorjaarsklassiekers haar loopbaan te beëindigen gewijzigd. De wereldkampioene op de weg van 2017 zou vanaf komende zomer in de ploegleiderswagen plaatsnemen, maar vertelde woensdag tijdens de teampresentatie van SD Worx dat ze nog eens goed heeft nagedacht. "Ik blijf wielrenster, zeker tot eind 2024", meldde Blaak.
De 32-jarige Rotterdamse heeft al een mooie erelijst met naast de wereldtitel onder meer zeges in de Amstel Gold Race (2018), de Ronde van Vlaanderen (2020) en de Strade Bianche (2021). "In 2020 was ik zeker van mijn besluit dat ik halverwege dit jaar zou stoppen. Maar de situatie was anders: mijn man Lars had een burn-out. Dat was een lastige tijd, want ik wilde er voor hem zijn en tegelijkertijd ook zo goed mogelijk blijven trainen en koersen. Maar nu, bijna twee jaar later, is Lars weer volledig hersteld en ziet ons leven er weer 'normaal' uit."
Blaak merkte dat ze "nog niet klaar" was om te stoppen en meldde dat de ploegleiding. Daaruit vloeide een nieuwe contract voort, met één voorwaarde. Blaak hoopt over enige tijd zwanger te worden. "Dan ga ik er even tussenuit. Het team steunt me daarbij voor 100 procent."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden