Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-wereldkampioene 800 meter Arzamasova vier jaar geschorst

Oud-wereldkampioene 800 meter Arzamasova vier jaar geschorst

MONACO (ANP) - De Wit-Russische atlete Marina Arzamasova is door dopingwaakhond AIU voor vier jaar geschorst. De wereldkampioene op de 800 meter van 2015 is betrapt op het gebruik van een verboden middel. Haar schorsing gaat met terugwerkende kracht in op 29 juli 2019 en eindigt op 28 juli 2023, meldde de AIU.

De 32-jarige Arzamasova werd in augustus vorig jaar al voorlopig geschorst nadat ze bij een onaangekondigde dopingcontrole positief was getest op een verboden anabole middel. De B-staal leverde dezelfde uitslag op.

De atlete voerde aan dat een vervuild supplement de oorzaak was van haar positieve test, maar de AIU oordeelde dat ze niet heeft kunnen aantonen dat er geen opzet in het spel was. Arzamasova kan haar straf nog aanvechten bij het internationaal sporttribunaal CAS.

Meer uit Sport

Schutte trotseert 'regen, wind en zere kuiten' in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.

6 minuten geleden
Nederlandse turners naar WK-teamfinale, ook twee meerkampfinales

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.

9 minuten geleden
Verstappen hekelt onlinehaat tegen teamgenoot na straf in race

PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.

2 uur geleden
Diriba snelste vrouw in marathon Amsterdam met parcoursrecord

AMSTERDAM (ANP) - De Ethiopische Buze Diriba heeft de marathon van Amsterdam bij de vrouwen gewonnen. Ze kwam in natte omstandigheden in een parcoursrecord van 2.16.12 over de finish. Het betekende een dik persoonlijk record, want haar vorige toptijd was 2.19.34. Diriba scherpte het parcoursrecord aan met veertig seconden; ze dook ruim onder de 2.16.52 waarmee de Ethiopische Yalemzerf Yehualaw in 2024 won.

2 uur geleden
Baanwielrenners tweede in medaillespiegel WK met vijf keer goud

SHANGHAI (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn bij de wereldkampioenschappen in Shanghai als tweede geëindigd in de medaillespiegel. De ploeg behaalde vijf keer goud, een keer zilver en een keer brons. Alleen Groot-Brittannië deed het beter met zes keer goud.

2 uur geleden
Ethiopiër Berhanu wint natte marathon van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Ethiopiër Lemi Berhanu heeft de 51e editie van de marathon van Amsterdam gewonnen. Hij finishte in het Olympisch Stadion in een tijd van 2.03.33 en bleef daarmee net boven het parcoursrecord van 2.03.30.

3 uur geleden
Volgende WK-goud op de baan betekent 'heel veel' voor Lavreysen

SHANGHAI (ANP) - Zijn achtste opeenvolgende wereldtitel sprint en 23e WK-goud in totaal betekent "heel veel" voor baanwielrenner Harrie Lavreysen. "Ik moet iedere keer weer in die focus zitten en het moet wel nog even gebeuren. Ik krijg het niet cadeau, er zit veel hard werk in. Dat ik er dan sta en het toch weer lukt, betekent heel veel", zei de 29-jarige Brabander bij de NOS.

3 uur geleden