Oud-wereldkampioen Mir wordt in MotoGP teamgenoot van Márquez
BARCELONA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Joan Mir rijdt de komende twee jaar in de MotoGP voor het fabrieksteam van Honda. De wereldkampioen van 2020 gaat het rijdersduo vormen met zijn landgenoot Marc Márquez, die al zes wereldtitels veroverde in de koningsklasse. Mir vervangt Pol Espargaró, die overstapt naar het nieuwe team GASGAS.
De van Mallorca afkomstige coureur is bezig aan zijn vierde jaar in de MotoGP bij Suzuki. De Japanse fabrikant verlaat de belangrijkste motorsportklasse na dit seizoen. Mir won pas één grand prix in de MotoGP, in het jaar waarin hij de wereldtitel pakte. Hij was in het vanwege de coronacrisis ingekorte seizoen 2020 de meest constante coureur en eindigde zeven keer op het podium.
Dit jaar vallen de prestaties van de Suzuki-coureurs Mir en Álex Rins tegen. De oud-wereldkampioen staat met 77 punten op de twaalfde plaats in het WK-klassement.
Mir werd in 2017 op een Honda-motor wereldkampioen in de Moto3.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
11 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
14 uur geleden