Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-wereldkampioen Mads Pedersen wint Gent-Wevelgem

Oud-wereldkampioen Mads Pedersen wint Gent-Wevelgem

WEVELGEM (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft Gent-Wevelgem gewonnen, de Vlaamse koers met onder meer drie keer de beklimming van de Kemmelberg. Pedersen profiteerde van de strijd tussen Mathieu van der Poel en de Belg Wout van Aert, die in de laatste kilometer in een kopgroep van negen te veel op elkaar letten. Zo konden vier renners wegrijden van wie de Fransman Florian Sénéchal als tweede finishte, net voor de Italiaan Matteo Trentin. Van Aert werd achtste, Van der Poel negende. Pedersen, die rijdt voor Trek-Segafredo, veroverde vorig jaar in Yorkshire de wereldtitel op de weg.

Met nog een kleine 70 kilometer te gaan versnelde Van der Poel richting Monteberg op een van de zogenoemde Plugstreets, de onverharde stroken langs herdenkingsplaatsen van de Eerste Wereldoorlog. Het betekende meteen het einde van een vroege kopgroep.

Nu kozen negen renners de aanval onder wie Mike Teunissen namens Jumbo-Visma, Pedersen en Trentin. In de groep erachter keek Van der Poel wie er bereid was mee te gaan in achtervolging. Ook Van Aert reed in die groep.

Kemmelberg

De laatste doorkomst op de Kemmelberg betekende het einde van de kopgroep. Het waren Van Aert en Van der Poel die vanuit de tweede groep doortrokken. Met vijftien renners ging het richting Wevelgem. Van der Poel verloor zijn Belgische ploeggenoot Gianni Vermeersch voorin. Van Aert had Teunissen aanvankelijk nog bij zich, terwijl Deceuninck - Quick-Step (Sénéchal) met drie man voorin was vertegenwoordigd.

Het was in de slotfase wachten op de eerste aanval. Op 15 kilometer van de streep brak de groep echter in tweeën met Van der Poel en Van Aert aan de goede kant van de breuk. Net als Trentin, diens landgenoot Alberto Bettiol, de Duitser John Degenkolb, Pedersen en Sénéchal.

Bettiol viel aan, Van Aert counterde. Van Aert kwam zelf voorop, Van der Poel reed het gat dicht. Maar toen Pedersen ervandoor ging, gevolgd door drie man, bleven Van Aert en Van der Poel naar elkaar kijken. De twee, vooraan verwacht in de sprint, misten zo de kans op succes. Pedersen profiteerde dankbaar met zijn derde zege van dit wielerjaar.

Meer uit Sport

Neymar traint niet mee, mist vrijwel zeker eerste WK-duel

MORRISTOWN (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt zo goed als zeker bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko. De aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure en hij ontbrak ook woensdag op het trainingscomplex van Brazilië in Morristown, New Jersey.

2 uur geleden
Kogelstootster Schilder grijpt naast derde zege in Diamond League

OSLO (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder heeft na overwinningen in Shanghai en Stockholm geen derde zege kunnen boeken in de Diamond League. De Sportvrouw van het Jaar legde het bij de Bislett Games in Oslo af tegen de Amerikaanse Chase Jackson. Schilder stootte de 4 kilogram zware kogel naar 20,11 meter, goed voor de tweede plaats. Jackson won met een afstand van 20,74. De Canadese Sarah Mitton eindigde in Oslo als derde met een stoot van 19,89 meter.

6 uur geleden
Beijing heeft in 2028 primeur met vier WK's schaatsen tegelijk

BEIJING/TENERIFE (ANP/BELGA) - Beijing krijgt in 2028 een schaatsprimeur. De internationale schaatsunie ISU heeft bepaald dat in de Chinese hoofdstad de wereldkampioenschappen langebaanschaatsen, shorttrack, kunstrijden en synchroonschaatsen tegelijkertijd plaatsvinden. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat de vier schaatsdisciplines gezamenlijk in één stad samenkomen voor hun mondiale titelstrijd.

7 uur geleden
Simmons wint vierde etappe Tour Auvergne-Rhône-Alpes

MONTROND-LES-BAINS (ANP) - Quinn Simmons heeft de vierde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 25-jarige Amerikaan van Lidl-Trek was in een sprint de snelste van een groep vluchters. In het Franse Montrond-les-Bains bleef hij Finn Fisher-Black (Red Bull-Bora-hansgrohe) uit Nieuw-Zeeland en de Fransman Mattéo Vercher van TotalEnergies op de streep net voor.

8 uur geleden
Coureur Albon brengt eerbetoon aan 'Williams-legende' Mansell

MONTMÉLO (ANP) - Alexander Albon passeert in de komende Grote Prijs van Barcelona-Catalonië Nigel Mansell als coureur met de meeste races voor het Formule 1-team Williams. De Thai beleeft in Spanje zijn 96e start in de auto van Williams, één meer dan de 95 starts van Mansell. Als eerbetoon draagt Albon een replica van de helm die Mansell droeg in het seizoen 1992, toen de Brit de wereldtitel veroverde in een Williams.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor te sterk voor Van de Zandschulp in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van Botic van de Zandschulp geplaatst voor de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen. Griekspoor won het duel tussen de twee beste spelers van Nederland met 6-2 6-7 (2) 6-4. De partij werd dinsdag gestaakt vanwege de regen bij een 2-0-voorsprong in de derde set in het voordeel van Griekspoor.

10 uur geleden
Tennisster Lamens uitgeschakeld op grastoernooi van Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is gestrand in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De mondiale nummer 125 verloor met 7-6 (5) 4-6 4-6 van de als vijfde geplaatste Oostenrijkse Anastasia Potapova. Zij treft de Turkse Zeynep Sönmez in de volgende ronde.

11 uur geleden