Oud-wereldkampioen Mads Pedersen wint Gent-Wevelgem
WEVELGEM (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft Gent-Wevelgem gewonnen, de Vlaamse koers met onder meer drie keer de beklimming van de Kemmelberg. Pedersen profiteerde van de strijd tussen Mathieu van der Poel en de Belg Wout van Aert, die in de laatste kilometer in een kopgroep van negen te veel op elkaar letten. Zo konden vier renners wegrijden van wie de Fransman Florian Sénéchal als tweede finishte, net voor de Italiaan Matteo Trentin. Van Aert werd achtste, Van der Poel negende. Pedersen, die rijdt voor Trek-Segafredo, veroverde vorig jaar in Yorkshire de wereldtitel op de weg.
Met nog een kleine 70 kilometer te gaan versnelde Van der Poel richting Monteberg op een van de zogenoemde Plugstreets, de onverharde stroken langs herdenkingsplaatsen van de Eerste Wereldoorlog. Het betekende meteen het einde van een vroege kopgroep.
Nu kozen negen renners de aanval onder wie Mike Teunissen namens Jumbo-Visma, Pedersen en Trentin. In de groep erachter keek Van der Poel wie er bereid was mee te gaan in achtervolging. Ook Van Aert reed in die groep.
Kemmelberg
De laatste doorkomst op de Kemmelberg betekende het einde van de kopgroep. Het waren Van Aert en Van der Poel die vanuit de tweede groep doortrokken. Met vijftien renners ging het richting Wevelgem. Van der Poel verloor zijn Belgische ploeggenoot Gianni Vermeersch voorin. Van Aert had Teunissen aanvankelijk nog bij zich, terwijl Deceuninck - Quick-Step (Sénéchal) met drie man voorin was vertegenwoordigd.
Het was in de slotfase wachten op de eerste aanval. Op 15 kilometer van de streep brak de groep echter in tweeën met Van der Poel en Van Aert aan de goede kant van de breuk. Net als Trentin, diens landgenoot Alberto Bettiol, de Duitser John Degenkolb, Pedersen en Sénéchal.
Bettiol viel aan, Van Aert counterde. Van Aert kwam zelf voorop, Van der Poel reed het gat dicht. Maar toen Pedersen ervandoor ging, gevolgd door drie man, bleven Van Aert en Van der Poel naar elkaar kijken. De twee, vooraan verwacht in de sprint, misten zo de kans op succes. Pedersen profiteerde dankbaar met zijn derde zege van dit wielerjaar.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
3 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
6 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
8 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
8 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
14 uur geleden