Oud-wereldkampioen Mads Pedersen wint Gent-Wevelgem
WEVELGEM (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft Gent-Wevelgem gewonnen, de Vlaamse koers met onder meer drie keer de beklimming van de Kemmelberg. Pedersen profiteerde van de strijd tussen Mathieu van der Poel en de Belg Wout van Aert, die in de laatste kilometer in een kopgroep van negen te veel op elkaar letten. Zo konden vier renners wegrijden van wie de Fransman Florian Sénéchal als tweede finishte, net voor de Italiaan Matteo Trentin. Van Aert werd achtste, Van der Poel negende. Pedersen, die rijdt voor Trek-Segafredo, veroverde vorig jaar in Yorkshire de wereldtitel op de weg.
Met nog een kleine 70 kilometer te gaan versnelde Van der Poel richting Monteberg op een van de zogenoemde Plugstreets, de onverharde stroken langs herdenkingsplaatsen van de Eerste Wereldoorlog. Het betekende meteen het einde van een vroege kopgroep.
Nu kozen negen renners de aanval onder wie Mike Teunissen namens Jumbo-Visma, Pedersen en Trentin. In de groep erachter keek Van der Poel wie er bereid was mee te gaan in achtervolging. Ook Van Aert reed in die groep.
Kemmelberg
De laatste doorkomst op de Kemmelberg betekende het einde van de kopgroep. Het waren Van Aert en Van der Poel die vanuit de tweede groep doortrokken. Met vijftien renners ging het richting Wevelgem. Van der Poel verloor zijn Belgische ploeggenoot Gianni Vermeersch voorin. Van Aert had Teunissen aanvankelijk nog bij zich, terwijl Deceuninck - Quick-Step (Sénéchal) met drie man voorin was vertegenwoordigd.
Het was in de slotfase wachten op de eerste aanval. Op 15 kilometer van de streep brak de groep echter in tweeën met Van der Poel en Van Aert aan de goede kant van de breuk. Net als Trentin, diens landgenoot Alberto Bettiol, de Duitser John Degenkolb, Pedersen en Sénéchal.
Bettiol viel aan, Van Aert counterde. Van Aert kwam zelf voorop, Van der Poel reed het gat dicht. Maar toen Pedersen ervandoor ging, gevolgd door drie man, bleven Van Aert en Van der Poel naar elkaar kijken. De twee, vooraan verwacht in de sprint, misten zo de kans op succes. Pedersen profiteerde dankbaar met zijn derde zege van dit wielerjaar.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
9 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
11 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
11 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden