Oud-voorzitter vakbond CNV Henk Hofstede overleden
UTRECHT (ANP) - Oud-voorzitter van vakbond CNV, Henk Hofstede, is afgelopen zaterdag op 82-jarige leeftijd overleden. Dat meldde de vakbond maandag. Hofstede was de negende voorzitter van het CNV en bekleedde die functie tussen 1986 en 1992.
Voordat hij op de voorzittersstoel kwam te zitten, was Hofstede in dienst van de Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond, de grootste bond binnen het CNV. Geboren in 1937 in het Overijsselse IJsselmuiden als zoon van een landarbeider kwam hij van kinds af aan in aanraking met de agrarische wereld.
Piet Fortuin, de huidige CNV-voorzitter, blikt terug op de termijn van Hofstede: "Hij was een innemende man. Met het vermogen om vol te houden als hij overtuigd was van de noodzaak om in actie te komen. Een goede organisator, geen scherpslijper."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
27 minuten geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.
4 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.
4 uur geleden