Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voorzitter vakbond CNV Henk Hofstede overleden

Oud-voorzitter vakbond CNV Henk Hofstede overleden

UTRECHT (ANP) - Oud-voorzitter van vakbond CNV, Henk Hofstede, is afgelopen zaterdag op 82-jarige leeftijd overleden. Dat meldde de vakbond maandag. Hofstede was de negende voorzitter van het CNV en bekleedde die functie tussen 1986 en 1992.

Voordat hij op de voorzittersstoel kwam te zitten, was Hofstede in dienst van de Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond, de grootste bond binnen het CNV. Geboren in 1937 in het Overijsselse IJsselmuiden als zoon van een landarbeider kwam hij van kinds af aan in aanraking met de agrarische wereld.

Piet Fortuin, de huidige CNV-voorzitter, blikt terug op de termijn van Hofstede: "Hij was een innemende man. Met het vermogen om vol te houden als hij overtuigd was van de noodzaak om in actie te komen. Een goede organisator, geen scherpslijper."

Meer uit Financieel

Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

2 minuten geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

21 minuten geleden
Jumbo sluit niet uit schade te verhalen op Frits van Eerd

VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.

39 minuten geleden
VS willen Zwitserse bank weren uit Amerikaans financieel systeem

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.

1 uur geleden
Nog onduidelijk of Odido nalatig was bij lek, zeggen claimexperts

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.

2 uur geleden
Rijksambtenaren staken 24 uur voor loonsverhoging

DEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.

2 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia zakt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia heeft beleggers niet enthousiast weten te krijgen met zijn kwartaalcijfers. Aandelen van het bedrijf zakten op de beurs in New York 2 procent.

2 uur geleden