Oud-voorzitter Twitter klaagt X aan om uitblijven compensatie
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Oud-voorzitter van X, Omid Kordestani, heeft het socialemediaplatform aangeklaagd. Hij zegt dat hij nog ruim 20 miljoen dollar (zo'n 18,3 miljoen euro) aan aandelen moet ontvangen, maar Elon Musk, de huidige eigenaar van X, zou dit weigeren.
Kordestani was van 2015 tot 2020 voorzitter van X, dat toen nog Twitter heette. Daarna bleef hij nog twee jaar in het bestuur, totdat Musk het socialemediaplatform in 2022 kocht. Kordestani meldt in de aanklacht dat het grootste deel van zijn vergoeding bestond uit het uitbetalen van aandelen. Door die niet uit te betalen wil Musk "de vruchten plukken" van Kordestani's tijd bij Twitter, zonder hem daarvoor te betalen, stelt hij.
X wilde niet reageren tegenover persbureau Bloomberg.
Het is niet de eerste keer dat een voormalig leidinggevende van Twitter zich tegen Musk keert. In maart hadden vier oud-topmanagers de miljardair aangeklaagd omdat hij meer dan 128 miljoen dollar aan ontslagvergoedingen zou achterhouden. De vier zijn onder anderen de vroegere topman Parag Agrawal en financieel topman Ned Segal.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geƫindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.
7 uur geleden