Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voorzitter Rubiales in beroep tegen schoring van drie jaar

Oud-voorzitter Rubiales in beroep tegen schoring van drie jaar

MADRID (ANP) - Luis Rubiales, de voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond, gaat in beroep tegen de schorsing van drie jaar die hij eerder op maandag kreeg opgelegd door wereldvoetbalbond FIFA voor het veel besproken kusincident. "Ik zal deze zaak tot de hoogste rechtbank voeren om te zorgen dat er gerechtigheid is en dat de waarheid aan het licht komt", schreef hij op X.

Eerder op maandag maakte de FIFA bekend dat Rubiales drie jaar geen voetbalgerelateerde activiteiten mag uitvoeren op landelijk en internationaal niveau. De oud-voorzitter kreeg de schorsing vanwege het feit dat hij na de prijsuitreiking van het WK voetbal voor vrouwen speelster Jennifer Hermoso zonder toestemming op de mond had gekust.

"De heer Rubiales is maandag op de hoogte gesteld van de voorwaarden van het besluit van de disciplinaire commissie van de FIFA", meldde de wereldvoetbalbond eerder op maandag. "In overeenstemming met de relevante bepalingen van de disciplinaire code van de FIFA heeft hij tien dagen de tijd om een gemotiveerde beslissing aan te vragen. Tegen de beslissing kan mogelijk beroep worden aangetekend bij de FIFA-beroepscommissie."

Rubiales bood eerder wel zijn excuses aan voor het incident, maar hij weigerde aanvankelijk af te treden. Uiteindelijk vertrok hij in september alsnog. De oud-bestuurder hield vol dat Hermoso had ingestemd met de kus. De speelster liet echter weten dat ze het niet leuk had gevonden en deed aangifte. Rubiales was eerder al voor negentig dagen geschorst door de FIFA.

Meer uit Voetbal

Liverpool wint derby van Everton en blijft zonder puntenverlies

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen en is ook na vijf competitiewedstrijden in de Premier League zonder puntenverlies. De landskampioen van coach Arne Slot won op Anfield met 2-1.

1 uur geleden
FC Twente boekt onder coach Van den Brom tweede seizoenszege

ROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft onder de nieuwe coach John van den Brom de tweede seizoenszege geboekt. De ploeg uit Enschede won bij Sparta Rotterdam met 5-1.

19 uur geleden
Voormalig Duits wereldkampioen Boateng beëindigt voetbalcarrière

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig international Jérôme Boateng heeft zijn carrière beëindigd. De 37-jarige oud-speler van Bayern München werd in 2014 met het Duits elftal wereldkampioen in Brazilië.

19 uur geleden
Aanvalster Keukelaar voor recordbedrag van Ajax naar Real Madrid

MADRID (ANP) - De 19-jarige aanvalster Lotte Keukelaar verruilt Ajax voor Real Madrid. Dat heeft Ajax in een persbericht bekendgemaakt. Keukelaar stond nog tot medio 2027 onder contract bij Ajax en vertrekt per direct voor een recordbedrag voor het Nederlandse vrouwenvoetbal naar Madrid. Ajax heeft de hoogte van de transfersom niet bekendgemaakt.

23 uur geleden
Feyenoorders Hwang, Lotomba en Moder nog afwezig tegen AZ

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van koploper Feyenoord kan zondag in het uitduel met AZ nog niet beschikken over Hwang In-beom, Jordan Lotomba en Jakub Moder. De drie spelers zijn nog niet hersteld van hun blessures.

1 dag geleden
AZ-spits Parrott nog niet beschikbaar voor duel met Feyenoord

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens kan zondag in het duel met koploper Feyenoord nog geen beroep doen op aanvaller Troy Parrott. De spits is nog niet hersteld van een knieblessure.

1 dag geleden
PSV-trainer Bosz verwacht opener duel met Ajax dan vorig seizoen

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz verwacht zondag tegen Ajax "een veel opener wedstrijd" dan vorig seizoen. "Ajax speelt op een andere manier dan verleden jaar", stelde Bosz bij de persconferentie voor de topper in Eindhoven. "Ze spelen meer zoals ze in het verleden speelden. Meer naar voren. Daardoor komen er grote ruimtes."

1 dag geleden