Oud-voorzitter ACP in beroep om groen licht rechter voor ontslag
AMERSFOORT (ANP) - Oud-voorzitter van politievakbond ACP Gerrit van de Kamp tekent beroep aan tegen de uitspraak van de kantonrechter in Amersfoort eerder deze week. Zijn advocaat bevestigde vrijdag berichtgeving daarover van het AD. De kantonrechter oordeelde maandag dat Van de Kamp wegens grensoverschrijdend gedrag ontslagen mag worden. "De uitspraak is zo onbegrijpelijk dat in beroep gaan de enige keuze is", zegt advocaat Jan Versteegh vrijdag.
De uitspraak werd donderdag gepubliceerd. Volgens de kantonrechter heeft Van de Kamp zich "ernstig verwijtbaar gedragen". De oud-voorzitter legde half februari vorig jaar zijn werk neer na anonieme meldingen over vermeend grensoverschrijdend gedrag. In maart hervatte hij zijn werk als voorzitter van de ACP. Uit onderzoek zou toen niet zijn gebleken dat hij zich schuldig had gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Een maand later legde hij om gezondheidsredenen zijn voorzitterschap neer.
Tijdens een algemene ledenvergadering werd op basis van nieuwe informatie besloten hernieuwd onderzoek te doen door een extern bureau. Dat onderzoek wees volgens de bond onder meer uit dat Van de Kamp grensoverschrijdend en seksueel grensoverschrijdend gedrag vertoonde.
WhatsApp-berichten
In het vonnis verwijst de rechter naar diverse WhatsApp-berichten tussen Van de Kamp en een ACP-medewerkster die over hem had geklaagd. Daarin vraagt Van de Kamp onder meer meerdere keren om knuffels, begint hij over wereldzoendag, zegt hij meerdere malen dat hij haar mist, vraagt hij haar om een rode jurk met pumps te dragen, noemt hij haar verschillende keren "schatje", zegt hij dat haar haar zo mooi lang is en dat ze alleen met zijn toestemming naar de kapper mag en stuurt hij haar emoticons van kusjes, hartjes en rozen.
De kantonrechter vindt die berichten "binnen een professionele organisatie" ongepast en ontoelaatbaar, zeker ook vanwege zijn functie als voorzitter. "Daarin diende hij juist voorbeeldgedrag te vertonen", aldus de kantonrechter. Ook hebben verschillende mensen aangegeven de stijl van leidinggeven van Van de Kamp als dominant en intimiderend te hebben ervaren.
De rechter noemt het gedrag van Van de Kamp zodanig verwijtbaar, dat dit ontbinding van de arbeidsovereenkomst rechtvaardigt. De rechter heeft de arbeidsovereenkomst van Van de Kamp dan ook ontbonden en heeft ook geoordeeld dat hij geen vergoedingen, zoals een zogenoemde transitievergoeding, krijgt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De tbs'er Malek F. (39) heeft dinsdag in de rechtbank in Groningen bekend dat hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt, een joodse man, in de Groningse Mesdagkliniek heeft geprobeerd te doden. F. verklaarde dat hij dit deed in opdracht van stemmen die hij hoorde in zijn hoofd na het wisselen van medicijnen.
2 uur geleden