Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voorman No Surrender ontkent afpersingen

Oud-voorman No Surrender ontkent afpersingen

GRONINGEN (ANP) - Henk Kuipers ontkent dat hij tussen 2014 en 2017 mensen heeft afgeperst. Dat zei de oud-voorman van motorclub No Surrender dinsdag in de rechtbank in Groningen, waar hij terechtstaat voor zeker tien afpersingen, diefstal en het leiden van een criminele organisatie.

Het Openbaar Ministerie denkt dat Kuipers bij een aantal afpersingen samenwerkte met een zakenman uit Sneek. Deze ondernemer had financiƫle geschillen met zakenrelaties. Justitie baseert zich onder meer op afgeluisterde telefoongesprekken.

Kuipers verklaarde contact te hebben gehad met zakenrelaties van de ondernemer, die hij destijds "mijn broer" noemde. Maar van bedreiging en incasso was geen sprake, aldus Kuipers. "Ik heb geen dubbeltje gehad." Kuipers kon zich niet alles meer herinneren. "Ik dronk toen drie flessen whisky per dag." De ondernemer is in september gehoord door de rechtbank. Hij had Kuipers gevraagd de zakenrelaties te bellen omdat het inschakelen van advocaten op niks was uitgelopen. Kuipers moest hen "fatsoenlijk" benaderen. "Ik ben rap van tong en kan goed een gesprek leiden", reageerde Kuipers.

Mishandeling

Bij andere afpersingen zouden de slachtoffers leden zijn die uit de club waren gezet. Bij deze zogeheten bad standings was volgens het OM sprake van mishandeling. De rechtbank liet een afgeluisterd gesprek in het clubhuis van No Surrender in Emmen horen. Kuipers gaat daarin verbaal tekeer tegen een man. Het OM denkt ook te horen dat deze persoon een klap krijgt. "Ik heb hem vermanend toegesproken", reageerde Kuipers. "Hij had zich misdragen. Maar ik heb zeker niet geslagen."

Kuipers probeerde dinsdag de zitting uit te stellen. Kuipers heeft een navelbreuk en voelde zich niet fit genoeg. De rechters lieten de zaak doorgaan, waarop Kuipers vergeefs probeerde andere rechters te krijgen en daarna een beroep deed op zijn zwijgrecht. Daar kwam hij later op terug.

Het proces gaat 11 februari verder.

Meer uit Binnenland

Anja Meulenbelt krijgt P.C. Hooft-prijs 2026

DEN HAAG (ANP) - Schrijver Anja Meulenbelt krijgt de P.C. Hooft-prijs 2026 voor haar beschouwend proza. Ze krijgt 60.000 euro, die hoort bij de belangrijke literaire oeuvreprijs voor een Nederlandse schrijver.

3 uur geleden
Stint-ondernemers erkennen dat gebruikershandleiding niet klopte

DEN BOSCH (ANP) - Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander hebben woensdag in de rechtbank toegegeven dat zij onjuiste informatie hebben opgenomen in gebruikershandleidingen. Zo schreven zij dat de elektrische bolderkar voldeed aan Europese veiligheidsrichtlijnen, terwijl dit niet klopte. Ook in een aanvraag bij het ministerie van Infrastructuur meldden zij volgens het Openbaar Ministerie ten onrechte dat de Stint voldeed aan de benodigde veiligheidseisen. Het OM verdenkt de bedrijven van het tweetal van onder meer valsheid in geschrifte.

3 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij vleeskuikenbedrijf in Uitwijk

UITWIJK (ANP) - In het dorpje Uitwijk in de gemeente Altena is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Alle kuikens op de locatie in Noord-Brabant worden gedood.

5 uur geleden
Regionale omroepen vanaf 2026 live te zien op streamingdienst NPO

DEN HAAG (ANP) - Regionale omroepen zijn vanaf 2026 live te volgen op NPO Start, de streamingdienst van de publieke omroep. Minister Gouke Moes (Media, BBB) heeft hiertoe besloten, omdat hij het belangrijk vindt dat regionale publieke omroepen "voor iedereen beter vindbaar en zichtbaar zijn". De demissionaire bewindsman gaat daarom ook de Mediawet aanpassen, schrijft hij in een Kamerbrief.

5 uur geleden
Ruim 2,2 miljoen mensen haalden coronaprik, minder dan vorig jaar

BILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 2,25 miljoen mensen hebben dit najaar een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De opkomst is iets lager dan vorig jaar, toen er ruim 2,5 miljoen prikken werden gezet tijdens de najaarsronde. Het jaar daarvoor, in 2023, kregen ruim 2,7 miljoen mensen een coronavaccinatie.

5 uur geleden
Acteur en komiek Hans Otjes (78) overleden

HOORN (ANP) - Acteur en komiek Hans Otjes is overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn, heeft zijn familie woensdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Undercoverteam maakte 'valse start', staat in gelekt advies

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe undercoverteam van de politie heeft een "valse start" gemaakt. Dat staat in een rapport van een commissie onder leiding van Winnie Sorgdrager. De commissie ziet een kans dat fouten uit het verleden zich herhalen.

6 uur geleden