Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voorman No Surrender ontkent afpersingen

Oud-voorman No Surrender ontkent afpersingen

GRONINGEN (ANP) - Henk Kuipers ontkent dat hij tussen 2014 en 2017 mensen heeft afgeperst. Dat zei de oud-voorman van motorclub No Surrender dinsdag in de rechtbank in Groningen, waar hij terechtstaat voor zeker tien afpersingen, diefstal en het leiden van een criminele organisatie.

Het Openbaar Ministerie denkt dat Kuipers bij een aantal afpersingen samenwerkte met een zakenman uit Sneek. Deze ondernemer had financiële geschillen met zakenrelaties. Justitie baseert zich onder meer op afgeluisterde telefoongesprekken.

Kuipers verklaarde contact te hebben gehad met zakenrelaties van de ondernemer, die hij destijds "mijn broer" noemde. Maar van bedreiging en incasso was geen sprake, aldus Kuipers. "Ik heb geen dubbeltje gehad." Kuipers kon zich niet alles meer herinneren. "Ik dronk toen drie flessen whisky per dag." De ondernemer is in september gehoord door de rechtbank. Hij had Kuipers gevraagd de zakenrelaties te bellen omdat het inschakelen van advocaten op niks was uitgelopen. Kuipers moest hen "fatsoenlijk" benaderen. "Ik ben rap van tong en kan goed een gesprek leiden", reageerde Kuipers.

Mishandeling

Bij andere afpersingen zouden de slachtoffers leden zijn die uit de club waren gezet. Bij deze zogeheten bad standings was volgens het OM sprake van mishandeling. De rechtbank liet een afgeluisterd gesprek in het clubhuis van No Surrender in Emmen horen. Kuipers gaat daarin verbaal tekeer tegen een man. Het OM denkt ook te horen dat deze persoon een klap krijgt. "Ik heb hem vermanend toegesproken", reageerde Kuipers. "Hij had zich misdragen. Maar ik heb zeker niet geslagen."

Kuipers probeerde dinsdag de zitting uit te stellen. Kuipers heeft een navelbreuk en voelde zich niet fit genoeg. De rechters lieten de zaak doorgaan, waarop Kuipers vergeefs probeerde andere rechters te krijgen en daarna een beroep deed op zijn zwijgrecht. Daar kwam hij later op terug.

Het proces gaat 11 februari verder.

Meer uit Binnenland

OM eist twaalf jaar cel voor doden vader en verbergen lichaam

ALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard voor het doden van zijn vader op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten van de man in het huis van de verdachte in november 2024.

17 minuten geleden
Provincies mogen alternatief stikstofplan maken rond natuur

DEN HAAG (ANP) - Provincies krijgen meer ruimte om het stikstofbeleid rondom gevoelige natuur in te vullen. Dat maakt het kabinet dinsdagmiddag bekend, zeggen ingewijden tegen het ANP. Dat kan betekenen dat de zones waar de beperkingen gelden kleiner worden, maar het beleid wel strenger wordt. De stikstofdoelen moeten namelijk nog steeds gehaald worden.

51 minuten geleden
NS: langere treinen en vervangende bussen bij Rode Lijn-protest

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen zetten zondag 8 november langere treinen in richting Amsterdam voor de verwachte Rode Lijn-demonstratie op het Amsterdamse Museumplein. Dat meldt een woordvoerder van de NS. Ook komen er extra vervangende bussen rondom Rotterdam, waar het hele weekend geen treinen rijden door werkzaamheden.

1 uur geleden
Tot twintig jaar cel en tbs voor misbruik oppaskinderen 

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg veroordeeld tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het vele malen ernstig misbruiken van zeer jonge kinderen. Sommigen van hen werden gedrogeerd met GHB. Van den B.'s ex-vrouw Evertje van E. (34), betrokken bij het misbruik, kreeg twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. "Een misbruikzaak van de buitencategorie", zo kenschetste de rechtbank de zaak in het vonnis.

1 uur geleden
Celstraf voor mishandeling bij pro-Palestijns protest UvA in 2024

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een maand gevangenisstraf opgelegd aan een 37-jarige man voor een poging tot zware mishandeling van twee toeschouwers tijdens een pro-Palestinaprotest bij de Universiteit van Amsterdam op 6 mei 2024. Ook moet hij de slachtoffers in totaal ruim 2000 euro schadevergoeding betalen.

2 uur geleden
Verdachte doden vader in Heerhugowaard: ik was radeloos

ALKMAAR (ANP) - "Ik was helemaal radeloos. Ik kan het niet goedpraten. Ik heb daar verschrikkelijke fouten gemaakt." Dit zei de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard dinsdag in de rechtbank in Alkmaar, waar hij terechtstaat voor het doden van zijn vader op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten in het huis van de verdachte in november 2024.

2 uur geleden
Minder vrouwen onderzocht op borstkanker door personeelstekort

BILTHOVEN (ANP) - Door een tekort aan medewerkers bij bevolkingsonderzoeken kunnen minder vrouwen een uitnodiging krijgen om zich te laten onderzoeken op borstkanker. Aan dat bevolkingsonderzoek doen dus ook minder vrouwen mee, constateert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat kan ertoe leiden dat tumoren later worden ontdekt en dat vrouwen overlijden die anders misschien nog hadden kunnen genezen.

4 uur geleden