Oud-voorman No-Surrender niet bij proces wegens hernia
GRONINGEN (ANP) - Het strafproces tegen Henk Kuipers dreigt opnieuw stil te komen liggen. Maandag zou er een herstart worden gemaakt, maar de voormalig No Surrender-voorman, tegen wie twee zaken lopen, zit met een buikhernia thuis.
Voor het proces zijn drie dagen uitgetrokken. Op doktersadvies verscheen Kuipers maandag niet in de rechtbank in Groningen. Zijn advocaat las bij aanvang van de zitting een verklaring voor. Een afspraak met een chirurg in januari 2020 is verplaatst naar 18 december. "Mijn cliënt heeft zoveel mogelijk rust nodig, platliggen", zei de raadsman. Hij vroeg om aanhouding van de zaak.
Beide zaken zouden afgelopen zomer al behandeld worden. Toen werden ze uitgesteld omdat Kuipers' advocaat ziek in het buitenland zat. Het voorarrest van Kuipers werd begin dit jaar geschorst op voorwaarde dat hij aanwezig is bij zittingen. Het Openbaar Ministerie (OM) wilde daarom aanvullende medische informatie hebben.
Onmacht
Aan het einde van de ochtend liet de advocaat weten dat het medisch dossier van Kuipers pas om 16.00 uur beschikbaar is. De raadsman vindt het "belachelijk" dat het OM vraagtekens plaatst. "Het is geen onwil, maar onmacht." De medische toestand van Kuipers zou volgens hem verslechterd zijn. "Hij zit nu bij de eerste hulp."
Het OM zag Kuipers graag alsnog in de rechtbank verschijnen, uiterlijk om 13.15 uur. Anders zou de schorsing van de voorlopige hechtenis moeten worden opgegeven. De rechtbank wil echter eerst wachten op de medische onderbouwing en neemt om 16.00 uur een beslissing over de voortzetting van het proces.
Kuipers wordt samen met Klaas Otto, Rico R. en Theo ten V. verdacht van het leiden van een criminele organisatie. Hij wordt ook vervolgd voor onder meer poging tot afpersing, mishandeling en diefstal met geweld.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.
9 uur geledenZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.
10 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.
12 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
12 uur geleden