Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voorman extreemrechtse NVU Joop Glimmerveen (94) overleden

Oud-voorman extreemrechtse NVU Joop Glimmerveen (94) overleden

DEN HAAG (ANP) - Voormalig voorman van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie (NVU) Joop Glimmerveen is zondag overleden. Hij werd 94 jaar, meldt de NVU op sociale media. Glimmerveen heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij een groot bewonderaar was van Adolf Hitler. Ook bleef hij regelmatig de Holocaust ontkennen.

De Hagenaar was lang actief in het extreemrechtse milieu. In de jaren zestig begon hij zijn activiteiten in die kringen. In 1974 deed hij mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Den Haag. Glimmerveen veroorzaakte veel commotie door pamfletten te verspreiden waarin hij pleitte voor een "blank en veilig" Den Haag. Hij won hiermee aan status in de NVU en werd leider. De NVU maakte zich onder zijn leiding schuldig aan openlijk nazisme.

In de jaren tachtig verdween de NVU steeds meer naar de achtergrond, mede door de opmars van de Centrumpartij (later Centrumdemocraten) van Janmaat. Van de Centrumdemocraten was hij nog korte tijd lid. Halverwege de jaren negentig blies Glimmerveen de NVU nieuw leven in.

Glimmerveen is meermaals veroordeeld vanwege zijn nazistische uitingen. Zo kreeg hij in 2008 in België een boete van 1100 euro wegens het verheerlijken van het nazisme en het brengen van de Hitlergroet.

Meer uit Binnenland

Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

1 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

1 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

1 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

2 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

2 uur geleden
Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

4 uur geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

5 uur geleden