Oud-voorman extreemrechtse NVU Joop Glimmerveen (94) overleden
DEN HAAG (ANP) - Voormalig voorman van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie (NVU) Joop Glimmerveen is zondag overleden. Hij werd 94 jaar, meldt de NVU op sociale media. Glimmerveen heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij een groot bewonderaar was van Adolf Hitler. Ook bleef hij regelmatig de Holocaust ontkennen.
De Hagenaar was lang actief in het extreemrechtse milieu. In de jaren zestig begon hij zijn activiteiten in die kringen. In 1974 deed hij mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Den Haag. Glimmerveen veroorzaakte veel commotie door pamfletten te verspreiden waarin hij pleitte voor een "blank en veilig" Den Haag. Hij won hiermee aan status in de NVU en werd leider. De NVU maakte zich onder zijn leiding schuldig aan openlijk nazisme.
In de jaren tachtig verdween de NVU steeds meer naar de achtergrond, mede door de opmars van de Centrumpartij (later Centrumdemocraten) van Janmaat. Van de Centrumdemocraten was hij nog korte tijd lid. Halverwege de jaren negentig blies Glimmerveen de NVU nieuw leven in.
Glimmerveen is meermaals veroordeeld vanwege zijn nazistische uitingen. Zo kreeg hij in 2008 in België een boete van 1100 euro wegens het verheerlijken van het nazisme en het brengen van de Hitlergroet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
1 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
2 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
19 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
20 uur geleden